Liga MEVZA Calcit Volley

Torek, 9. 11. 2021, 21.37

liga MEVZA, ženske, 9. november

Neporažene Kamničanke zanesljivo opravile z Avstrijkami

Calcit Volley MEVZA | Kamničanke so zmagale še petič zapored. | Foto Klemen Brumec

Kamničanke so zmagale še petič zapored.

Odbojkarice Calcit Volleyja so v sklopu srednjeevropske lige, v kateri še ne poznajo poraza, zanesljivo vknjižile novo zmago. Avstrijski SVS Post Schwechat so odpravile s 3:0 (19, 17, 17).

Kamniške odbojkarice so gladko prišle do pete zmage v srednjeevropski ligi in so še naprej brez poraza zanesljivo na prvem mestu prvenstvene lestvice. Avstrijke so se izkazale kot neenakovredne tekmice, ki so bile za enakovreden boj preslabe pri sprejemu in posledično tudi v napadu.

Slovenke so prav v vseh nizih vodile od začetka do konca, nekaj nezbranosti so si privoščile le ob koncu prvega niza, ko so dovolile, da tekmice nekoliko znižajo visok zaostanek.

Calcit Volley MEVZA | Foto: Klemen Brumec Foto: Klemen Brumec

Slovenskim prvakinjam niti ni bilo potrebno pokazati vsega znanja, da so prišle do nove zmage, z 12 točkami pa je bila najučinkovitejša igralka tekme Lucy Charuk.

Liga MEVZA, 9. november

Calcit Volley : Post Schwechat 3:0 (19, 17, 17)

Lestvica
1. OK Calcit Volley 5 tekem - 14 točk (5 zmag - 0 porazov)
2. Vasas Óbuda BUDAPEST 3  - 7 (2 - 1)
3. HAOK Mladost Zagreb 3 - 3 (1 - 2)
4. Nova KBM Branik 3 - 3 (1 -2)
5. SVS Post Schwechat 4 - 3 (1 - 3)
6. OK Marina Kaštela 2 - 0 (0 - 2)

Calcit Volley Krim
Sportal Prvakinje pri razpoloženih Primorkah oddale niz, na vrhu vztrajajo Mariborčanke