Liga MEVZA Nova KBM Branik Calcit Volley

Sobota, 6. 11. 2021, 22.13

Liga MEVZA, ženske, 3. in 6. november

Kamničanke zmagale tudi v Zagrebu, poraza še ne poznajo

Mija Šiftar | Mija Šiftar je bila z 22 točkami najboljša posameznica tekme v Zagrebu. | Foto Klemen Brumec

Mija Šiftar je bila z 22 točkami najboljša posameznica tekme v Zagrebu.

Slovenske odbojkarske prvakinje so po sredini zmagi v ligi MEVZA nad OK Marina Kastela danes ujele še četrto, ko do na gostovanju pri zagrebški Mladosti slavile s 3:1 v nizih.

Le dan po zmagi v derbiju sedmega kroga prve odbojkarske lige za ženske, ko so v Kopru premagale Ankaran, je kamniške odbojkarice v Zagrebu čakala nova težka preizkušnja. Tokrat v srednjeevropski ligi proti starim znankam, odbojkaricam Mladosti, s katerimi so v pripravljalnem obdobju odigrale tri prijateljske tekme. Vse tri so Kamničanke dobile. Tudi danes so bil boljše, zmagale so s 3:1 in se še utrdile na vrhu razpredelnice. kamničanke v letošnji srednjeevropski ligi še ne poznajo poraza.

Prvi niz slab, nadaljevanje boljše

"Tekmo smo začeli, kot da se nismo dovolj dobro ogreli, je pa res, da se je začela z manjšo zamudo. Šele proti koncu prvega niza smo nakazali, da smo sposobni prikazati boljšo igro, kar smo nato tudi potrdili. Ampak kakorkoli že, prvi niz smo odigrali slabo in Mladost je zasluženo ta niz dobila. Zato pa je bilo nadaljevanje toliko boljše, začeli smo igrati zadeve, ki smo se jih dogovorili, dekleta so igrala zbrano, na vsako žogo, tiste stvari, ki jih moramo oddelati stoodstotno, smo jih oddelali dobro in tekmo z izjemo končnice četrtega niza v miru pripeljali do konca v svojo korist. Si pa vse čestitke zasluži Mija Šiftar, ki je samo potrdila svoj izredni talent," je po zmagi povedal Gregor Rozman, trener Calcit Volleyja.

Mariborčanke po treh tekmah v srednjeevropski ligi ostajajo pri eni zmagi. Premoč so morale sredi tedna priznati madžarskim tekmicam, ki so vpisale drugo zmago. V letošnji sezoni jih je sicer s 3:2 premagal drugi slovenski klub v tem tekmovanju, Calcit Volley.

Liga MEVZA

Sobota, 6. november
Mladost Zagreb : Calcit Volley 1:3 (19, -20, -13, -23)
Grbavica 14, Popić in Marković po 11; Šiftar 22, Brulec Kostić 19, Charuk 10

Sreda, 3. november
Vasas Óbuda Budapest : Nova KBM Branik Maribor 3:1 (16, -22, 14, 17)
Vezsenyi, Papp in Žernovič 13; Šalamun 13, Gradišnik Klanjšček 12, Lorber Fijok 11, Velikonja Grbac 10.

Calcit Volley : OK Marina Kastela 3:1 (19, -20, 21, 21)
Kostić 21, Radišković 20, Charuk 16; Kojundžić 23.

Lestvica

1. OK Calcit Volley 4 tekme - 11 točk (4 zmage - 0 porazov)

Calcit Volley - Nova KBM Branik
Sportal Vodilne Mariborčanke zanesljivo prek Šempetra, tudi Ankarančanke zmagovite