Nova KBM Branik Calcit Volley 1 DOL

Sobota, 30. 10. 2021, 21.09

1. DOL za ženske, 6. krog

Vodilne Mariborčanke zanesljivo prek Šempetra, tudi Ankarančanke zmagovite

Calcit Volley - Nova KBM Branik | Mariborčanke (v rožnati opremi) so gladko, s 3:0 v nizih odpravile Šempeter, Kamničanke pa Grosuplje. | Foto Klemen Brumec

Mariborčanke (v rožnati opremi) so gladko, s 3:0 v nizih odpravile Šempeter, Kamničanke pa Grosuplje.

Šesti krog 1. DOL za ženske so odprle odbojkarice vodilnega Branika in drugega Šempetra. Mariborčanke so zmagale zanesljivo, s 3:0 v nizih. Prvakinje iz Kamnika, ki bi morale v sredo gostiti GEN-I Volley, a je bila tekma zaradi bolezni v novogoriški ekipi prestavljena, so v soboto pričakale Grosupeljčanke in jih tudi gladko premagale. Ankarančanke so premagale Krim.

Calcit Volley
Sportal Kamničanke in bankirke do gladkih zmag

Derbi trenutno vodilnih ekip na prvenstveni lestvici, ki sta lovili peto zmago, ni postregel z veliko negotovosti, kar se tiče vprašanja o zmagovalcu. Mariborčanke so od začetka do konca držale vse niti v svojih rokah, za kar sta zaslužna predvsem servis in napad, elementa, ki sta bila precej na strani bankirk.

Te so tekmo odprle z vodstvom 6:1, toda nato so gostje vzpostavile ravnotežje, sredi niza celo prvič povedle (14:15), a izkazalo se je, da tudi zadnjič, saj je nadaljevanje niza povsem pripadlo gostiteljicam.

Tudi v preostalih dveh nizih so bile Šempetranke v prvem delu enakovredne, v tretjem še celo nekoliko dlje, saj so s štirimi zaporednimi točkami celo izenačile izid na 19:19, toda do vsaj častnega niza so bile precej oddaljene. To pa predvsem zaradi odličnih začetnih udarcev Naje Šalamun, ki je bila najboljša serverka tekme, dosegla je tudi štiri ase, dva ravno v končnici tretjega niza, v kateri so gostje po izenačenju osvojile le še eno točko.

V napadu je bila na tekmi z veliko napakami najbolj razpoložena Lorena Lorber Fijok, dosegla je 16 točk.