Nedelja, 26. 9. 2010, 12.56
9 let, 1 mesec
Zahovič: Verjamem, da Olimpiji ni lahko

Prvi dvoboj v tej sezoni med dvema največjima slovenskima nogometnima kluboma, ''novodobno'' Olimpijo, ki ji v zadnjem obdobju ne kaže najbolje, ter Mariborom, ki z odličnimi predstavami pleni pozornost tako doma kot tudi v tujini, kjer je pošteno namučil Palermo, premore še nekaj neznank. Bo tekma 4. kroga, že enkrat preložena, saj so si Ljubljančani sredi poletja na vse kriplje prizadevali, da bi goreče tekmece pričakali v povsem pripravljenih Stožicah, sploh odigrana na največjem slovenskem štadionu? V ljubljanskem klubu ob obstoječih pogojih na štadionu niso pripravljeni tvegati. ''Eden od osnovnih varnostnih pogojev in zahtev so neprehodne ograje na sektorjih, ki so predvideni za navijaške skupine. Na zadnjih tekmah so slednje že dokazale, da trenutna infrastruktura na tribunah ne zagotavlja ustrezne ravni varnosti in zaščite,'' je po sobotnem dvoboju z Novogoričani izpostavil direktor Olimpije Luka Velepič in podal ''vročo žerjavico'' upravljavcu štadiona ŠRC Stožice, Zavodu Tivoli. Bo v pravočasnem času odpravil pomanjkljivost, zaradi katere visi v zraku veliki spektakel?
Kosič: Derbi bo v Stožicah
Sporočila niso bili najbolj veseli tudi imetniki vstopnic, ki so jih kupili v predprodaji. ''Točnega števila že prodanih kart v tem trenutku ne bi vedel, bom pa pridobil potrebne informacije v ponedeljek,'' je za Sportal povedal sekretar kluba Sanel Konjevič in dodal, da bodo v kratkem opravljeni sestanki z vsemi odgovornimi subjekti, ki igrajo pomembno vlogo pri organizaciji sredine tekme.
Več podrobnosti bo torej znanih v ponedeljek ob 12. uri, ko bo sklicana novinarska konferenca Olimpije. Govorilo se bo tudi o nadomestnih prizoriščih (če bodo sploh potrebna) ter o tem, ali bo v Stožicah vendarle zagotovljeno za varnost, s tem pa bi se tudi nadaljevala prodaja vstopnic. Trener Olimpije izpostavljeni težavi zaenkrat ne posveča velike pozornosti. ''O tem, da v sredo ne bi bilo derbija v Stožicah, nismo razmišljali. Ne vem, kako resne so težave in se z njimi ne obremenjujem. Vem pa, da so rešljive. Pričakujem, da bo derbi v Stožicah. Navsezadnje je bila zaradi tega tekma tudi preložena. To bo prav gotovo posebna tekma,'' je zaupal Dušan Kosič, ki je v nedeljo dopoldan z izbranci opravil regeneracijski trening, ob 14. uri pa se bo skupaj z ''zeleno-belim'' nogometnim taborom zglasil na obisku pri ljubljanskem županu. Strateg ''zmajev'' je torej prepričan, da bo dvoboj vseeno odigran v Stožicah in da bo upravitelj pravočasno poskrbel za odpravo pomanjkljivosti.
Zahovič: Tekma kot vsaka druga
Kaj pa o zapletih meni športni direktor Maribora? ''Z Olimpijo glede tega nismo v stiku. To je njena težava, ki nas praktično ne zanima, si pa seveda želimo, da se stvari uredijo,'' razmišlja Zlatko Zahovič in dodaja, da v Mariboru ni čutiti posebnega naboja, ki ga prinaša gostovanje največjih tekmecev Olimpije na novem domu v Stožicah. ''Za nas je to tekma kot vsaka druga. Imamo povsem drugo zgodbo kot Olimpija. Oni čutijo večjo željo in tekmi posvečajo večjo pomembnost,'' je oznanil nekdanji slovenski reprezentant, še vedno z velikanskim nakskom rekorder po številu zadetkov v državnem dresu. So iz Ljubljane že prejeli kakšen namig, da bi se utegnilo prizorišče dvoboja tik pred zdajci zamenjati? ''Zankerat nismo obveščeni o težavah, ki jih ima Olimpija. Verjamem, da ljudem v Ljubljani ni lahko. Še enkrat ponavljam, da želim, da čimprej to uredijo.'' Veseli ga tudi napoved velikega števila navijačev, ki naj bi ''vijolice'' spremljalo v Ljubljani. ''Naši navijači nas spremljajo vsepovsod. So naša velika podpora. Kemija med navijači, klubom in igralci je zelo močna, kar je za nas zelo pomembno.'' Na trenuten položaj Olimpije, ki resda v zadnjih štirih nastopih ni izgubila (vštevši s pokalno tekmo), se je obreknil: ''Ko pogledam lestvico, vidimo vedno enako. To res še ni močna Olimpija.'' Položaj na razpredelnici jasno določa tudi favorita. Olimpija v Stožicah v prvenstveni tekmi sploh še ni zmagala, Maribor pa si v devetih nastopih v 1.SNL še ni privoščil poraza. Na lestvici ima ogromno točk prednost pred Ljubljančani, kar mu podeljuje tudi vlogo favorita. Jo bo skušal uresničiti v Stožicah ali kje drugje?