V Argentini je za Diegom Armandom Maradono na ulicah žalovalo na tisoče ljudi.
Foto: Reuters
V sredo je svet pretresla novica o smrti 60-letnega nogometnega virtuoza Diega Armanda Maradone. Najbolj čustveno je bilo v njegovi Argentini in Neaplju, kjer je v času aktivne kariere sprožil prav posebno evforijo. Predsednik Argentine Alberto Fernandez je odredil tridnevno žalovanje, navijači pa se lahko od Maradone uradno poslovijo v vladni palači Casa Rosada.
Truplo Diega Armanda Maradone so prepeljali v predsedniško palačo Casa Rosada, kjer se bodo lahko navijači poslovili od njega. Gre za čast, ki je nazadnje pred desetletjem pripadla nekdaj priljubljenemu predsedniku Nestorju Kirchnerju. S težavami pa se upadajo predvsem oblasti, saj pričakujejo, da se bo v času pandemije koronavirusa od nogometne legende v metropoli ob Srebrni reki poslovilo kar milijon ljudi.
Foto: Reuters
Foto: Reuters
Foto: Reuters
"Danes je zelo žalosten dan za vse Argentince," je za televizijo TyC ob smrti Maradone povedal argentinski predsednik Alberto Fernandez in dodal: "Diego je predstavljal Argentino v svetu, nas pa napolnil z veseljem, česar mu nikoli ne bomo mogli poplačati." Predsednik Fernandez je že odredil tridnevno žalovanje.
Foto: Reuters
Foto: Reuters
Navijači pred slovitim stadionom Bombonera, ki ga je soustvaril arhitekt slovenskih korenin Viktor Sulčič, množično prižigajo sveče in tam polagajo cvetje.
Kako je bilo v sredo v Neaplju?
Residents of Napoli, Italy — where Diego Maradona played professional football/soccer at the peak of his career— celebrate his life pic.twitter.com/6yxRZ8quTd
Komentarji
Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.