22.42

6 let, 1 mesec

Thermometer Blue 2,11

4

špansko prvenstvo Real Madrid Barcelona Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak Lionel Messi Lionel Messi Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo

Nedelja, 4. 3. 2018, 22.42

Špansko prvenstvo 27. krog

Niti izjemni Jan Oblak ni mogel preprečiti nove mojstrovine Lionela Messija! #video

4

Lionel Messi | Foto Getty Images

V velikem derbiju 27. kroga španskega prvenstva je Barcelona pred domačimi gledalci z 1:0 premagala Atletico Madrid in Madridčanom pobegnila za osem točk. Junak srečanja na Camp Nouu je bil kdo drug kot Lionel Messi, ki je Jana Oblaka premagal s prostega strela.

Barcelona je bila v prvem polčasu veliko boljši nasprotnik, Atletico pa si na drugi strani ni priigral niti ene resne priložnosti. Katalonci so do prednosti prišli v 26. minuti, ko je s prostega udarca Jana Oblaka premagal argentinski čarovnik Lionel Messi. To je bil njegov že 24. zadetek v španskem prvenstvu v tej sezoni in jubilejni 600. v celotni karieri.

V drugem polčasu veliko akcije ni bilo, domači so odlično zajezili vse poskuse gostov, ki so ob šestih strelih le enkrat sprožili v okvir vrat. Ostalo je pri izidu s prvega dela in Barcelona je na lestvici spet v varni prednosti.

Katalonci imajo zdaj osem točk več kot Atletico, kar najbrž že pomeni, da je špansko prvenstvo odločeno.

Messi je zadel že svoj 600. zadetek v svoji karieri:

Super Ronaldo zasenčil dosežek Messija

Tretje mesto na razpredelnici zaseda Real Madrid. Čeprav je bil v soboto z mislimi že pri torkovem povratnem obračunu lige prvakov proti PSG - v Parizu bo branil prednost dveh zadetkov (3:1) - je beli balet brez večjih težav in naprezanja premagal Getafe. Dva zadetka je dosegel Cristiano Ronaldo in le v 286 tekmah v španskem prvenstvu dosegel 300 zadetkov. Messi je za ta dosežek potreboval 334 tekem.

Levante odpustil trenerja Muniza

Španski nogometni prvoligaš Levante je v nedeljo ostal brez trenerja. V klubu so po nizu neuspehov odpustili dosedanjega stratega Juana Ramona Lopeza Muniza, za zdaj ga bo zamenjal dosedanji pomočnik Paco Lopez.

Muniz je klub prevzel leta 2016 in lani moštvo popeljal v prvo ligo, zadnjo tekmo pa je vodil v soboto, ko je njegova ekipa igrala neodločeno 1:1 z Espanyolom. Levante že 15 tekem ni okusil slasti zmage, Lopez pa bo slab niz kot prvi trener skušal končati na tekmi z Getafejem naslednji teden.