2. 12. 2018,
22.45

5 let, 4 mesece

Thermometer Blue 0,56

špansko prvenstvo Barcelona Real Madrid Lionel Messi Lionel Messi Gareth Bale Jan Oblak Jan Oblak Atletico Madrid

Nedelja, 2. 12. 2018, 22.45

Špansko prvenstvo, 14. krog

Barcelona prehitela Sevillo, Atletico stežka do točke

Carles Alena | 20-letni Carles Alena je dočakal prvi zadetek v dresu članske ekipe Barcelone. | Foto Reuters

20-letni Carles Alena je dočakal prvi zadetek v dresu članske ekipe Barcelone.

Madridski Atletico je z Janom Oblakom v 14. krogu španske la lige remiziral pri Gironi (1:1) in zapravil priložnost za začasen skok na prvo mesto. Barcelona se je z zmago nad Villarrealom povzpela na vrh in tam tudi ostala, saj je Sevilla na gostovanju pri Alavesu v nedeljo zvečer ostala brez zmage. Osvojila je točko (1:1) Madridski Real je v soboto v obračunu udeležencev lige prvakov premagal Valencio.

Sportal Mevlja spet igral, a doživel polom. Iličić le gledalec.

Girona je po prvem polčasu proti Atleticu vodila z 1:0. Zadetek za vodstvo je v zadnji minuti prvega dela dosegel Urugvajec  Cristhian Stuani. To je bil že njegov 11. v tej sezoni, v kateri je najboljši strelec španskega prvenstva. Pred tem je Oblak blizu roba kazenskega prostora storil prekršek nad Stuanijem. Sodnik je s pomočjo VAR pokazal na belo točko, Oblaku pa rumeni karton. Gostitelji so pred tem protestirali, saj so menili, da bi si Škofjeločan zaslužil rdeči karton.

V 83. minuti je Atletico po avtogolu gostiteljev, pri katerem je imel vmes velike prste Diego Costa, izenačil. Rezultat se ni več spreminjal, tako da se je dvoboj v Kataloniji končal brez zmagovalca.

Kako je Stuani premagal Oblaka, Oblak pa pred tem storil prekršek za 11-m?

Če bi Oblak proti Gironi ostal nepremagan, bi dopolnil posebno zbirko, saj je katalonski klub edini izmed aktualnih španskih prvoligašev, proti kateremu ni še nikoli zadržal mreže nedotaknjene. Pred današnjo tekmo je z Girono dvakrat remiziral (2:2 in 1:1).