16. 10. 2009,
11.32

Petek, 16. 10. 2009, 11.32

Senzaciji v Auxerru in Lyonu

Auxerre je v 9. krogu francoskega nogometnega prvenstva z golom Valterja Birse, ki je igral 90 minut, premagal prvake iz Bordeauxa. Sochaux je v gosteh presenetil Lyon, Toulouse ugnal PSG.

Drugo veliko presenečenje je pripravil Sochaux našega Bojana Jokiča, ki pa spet ni igral, in v gosteh z 2:0 premagal Lyon. Za Grenoble je po dolgem času igral Boštjan Cesar, a ni mogel preprečiti poraza z 0:2 v gosteh pri Valenciennesu. Klub slovenskega branilca je po devetih prvenstvenih tekmah nove sezone še naprej brez točk.

Francosko prvenstvo, 9. krog:

Sobota: Auxerre : Bordeaux 1:0 (0:0) Birsa 73./11m Valter Birsa je igral 90 minut

Le Mans : Boulogne 1:1 (0:0) Lamah 66.; Robert 90.

Lyon : Sochaux 0:2 (0:1) Faty 17., Privat 89. Bojan Jokič je vseh 90 minut sedel na klopi za rezerve

Montpellier : Saint Etienne 2:1 (0:0) Fana 55., Camara 60.; Bergessio 71./11m; R.K.: Andreu 45./Saint Etienne

Valenciennes : Grenoble 2:0 (2:0) Samassa 17., Khalfallah 24. Boštjan Cesar je igral 90 minut

Lille : Rennes 0:0

Nedelja: Lorient : Nice 4:1 (1:0) Mvuemba 39., Vahirua 48., Diarra 77., Gameiro 89.; Remy 60.

Monaco : Lens 2:0 (1:0) Nene 9., 67./11-m

Toulouse : PSG 1:0 (0:0) Ebondo 74.

7 - Nene (Monaco) 6 - Niang (Marseille) 4 - Gourcuff (Bordeaux), Gyan (Rennes), Gomis (Lyon), Hadji (Nancy), Frau (Lille), Samassa (Valenciennes), Remy (Nice), Gameiro (Lorient) 1 - Birsa (Auxerre)