Sreda, 17. 5. 2017, 21.16

Poročilo s tekme Rudar : Aluminij 2:2

Rudar in Aluminij bosta morala v zadnjih krogih reševati glavo

domžale domzale rudar John Mary | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Nogometaši velenjskega Rudarja in Aluminija so se v 34. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 2:2 (2:2).

Velenjčani in Kidričani so obračun končali z delitvijo točk, kar pomeni, da bosta kluba tudi v zadnjih dveh krogih morala osvajati točke za obstanek v ligi. Velenjčani imajo zdaj 39 točk, Aluminij 37, vmes pa je še Krško z 38.

Prvi polčas se je kar zasluženo končal z neodločenim izidom, ko sta obe ekipi dosegli po dva zadetka. Povedli so gosti prek Mihaela Rebernika v 18. minuti, v 29. minuti je Bojan Vručina z glavo izenačil, isti igralec pa je v 31. minuti še podal za drugi zadetek domačih, ki ga je dosegel Darko Zec, prav tako z glavo. Kidričani, ki so imeli v prvem polčasu celo več strelov kot domači, so izid poravnali v 38. minuti, ko je znova zadel Rebernik.

Drugi polčas je bil manj razburljiv. Obe ekipi, predvsem domača, so sicer prišli še do nekaj strelov, a so bili ti preslabi za spremembo izida. Še najbolj aktivni so bili knapi med 78. in 81. minuto, ko so zapovrstjo cilj zgrešili John Mary, Mitja Lotrič in Marko Iharoš.

Velenjčani bodo v predzadnjem, 35. krogu v nedeljo gostovali v Celju, Kidričani pa bodo gostili Domžale.

Rudar Velenje - Aluminij 2:2 (2:2)

Stadion ob jezeru, sodniki: Balažič, Kovačič (oba Ljubljana) in Pospeh (Petrovče).
Strelci: 0:1 Rebernik (18.), 1:1 Vručina (29.), 2:1 Zec (31.), 2:2 Rebernik (38.).
Rudar: Radan, Mužek, Billong, Zec (od 46. Grgić), Iharoš, Babić, Bolha (od 77. Lotrič), Vručina, Glavina (od 87. Dodlek), Črnčič, Mary.
Aluminij: Janžekovič, Kocić, Damiš, Turkalj, Vezjak (od 71. Zeba), Rebernik, Mensah, Vrbanec, Škoflek (od 64. Tahiraj), Kramer, Mesec (od 83. Krajnc).
Rumeni kartoni: Mužek, Grgić, Vručina.