12. 11. 2013,
10.26

Torek, 12. 11. 2013, 10.26

Ronaldo zabil Švedom, šok za Francoze

Hrvaška in Islandija sta se na prvi tekmi dodatnih kvalifikacij za SP 2014 razšli brez golov, čeprav so imeli južni sosedje 40 minut igralca več. Cristiano Ronaldo je odločil tekmo s Švedsko.

Na obračunu, ki je verjetno pritegnil levji del pozornosti, tekmi med Portugalsko in Švedsko, dolgo ni bilo golov. Vse do 82. minute, ko je prednost svoji reprezentanci zagotovil kdo drug kot Cristiano Ronaldo. Ukrajinci so dali vetra Francozom. In to le v dobrih dvajsetih minutah, kolikor so potrebovali, da se na povratno tekmo odpravljajo s prednostjo dveh zadetkov.

Hrvaška igra svoje četrte dodatne kvalifikacije. Vedno doslej se ji je uspelo uvrstiti na veliko tekmovanje, enkrat tudi na račun Slovenije. A selektor Niko Kovač in njegovi igralci razočarani zapuščajo Reykjavik. Niso unovčili vloge favorita. Še več, čeprav so imeli 40 minut nogometaša več, saj je bil izključen Olafur Ingi Skulason jim ni uspelo zadeti. Kljub nekaj lepim hrvaškim priložnostim je ostalo 0:0.

Praktično sta si nastop v Braziliji že zagotovila Urugvaj, ki je na prvi tekmi dodatnih kvalifikacij Jordanijo v gosteh premagal kar s 5:0, ter Mehika, ki je brez pomoči legionarjev iz Evrope na štadionu Azteca ponižala Novo Zelandijo s 5:1. Moral bi se zgoditi pravcati čudež, da Edinsonu Cavaniju, Luisu Suarezu in druščini ne bi uspelo na povratni tekmi, za nameček bo odigrana v Montevideu, zadržati prednost pred azijskim predstavnikom, Mehičani pa se v Wellington odpravljajo sproščeni, saj bodo kot vse kaže nadaljevali tradicijo z rednimi nastopi na svetovnih prvenstvih, ki jo negujejo od leta 1990.