15.22

Real Madrid Barcelona Atletico Madrid Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Lionel Messi Lionel Messi Jan Oblak Jan Oblak Villarreal Bojan Jokić Rene Krhin Sevilla Valencia

Petek, 22. 8. 2014, 15.22

Real z velikim naporom le strl Las Palmas, Oblak spet nepremagan

V 29. krogu prvenstva je Valencia klonila pred manj slovitim mestnim tekmecem. V soboto je Jan Oblak z Atleticom premagal Deportivo. Barcelona razbila Getafe. Real do točk na Kanarskih otokih.

Barcelona se je pričakovano znesla nad Getafejem, ki se bori za obstoj v prvi španski ligi. Prvi gol so si igralci Getafeja v osmi minuti zabili kar sami, v 11. minuti pa je Lionel Messi zapravil enajstmetrovko. Argentinski nogometni čarovnik se je odkupil z golom v 40. minuti, ko je Katalonce popeljal v vodstvo s 4:0. Pred njim sta zadela že Munir El Haddadi in Neymar. Brazilec je v 51. minuti dosegel še svoj drugi zadetek na tekmi, končni izid 6:0 pa je postavil Arda Turan. Barcelona je z zmago še korak bliže naslova.

Do prepričljive zmage je prišel tudi Atletico, ki je s 3:0 premagal Deportivo. Veseli predvsem dejstvo, da je slovenski vratar Jan Oblak ponovno ohranil svojo mrežo nedotaknjeno.

Real Madrid je na Gran Canarii ujel vse tri točke, vendar veliko težje od pričakovanj. Madridčani so povedli z golom Sergia Ramosa, a so domači izenačili v 87. minuti. Casemiro je v zadnji minuti rednega dela le priboril vse točke Realu. Granada Reneja Krhina in Espanyol sta se razšla brez zmagovalca. Slovenski nogometaš je v igro vstopil v 90. minuti.