Nedelja, 7. 5. 2023, 22.43

Rakow Čenstohova do premiernega naslova poljskega prvaka

Pred štirimi leti v prvo ligo, zdaj osvojil prvi naslov

1

Rakow Čenstohova | Nogometaši poljskega kluba Rakow Čenstohova so poljski prvaki. | Foto Guliverimage

Nogometaši poljskega kluba Rakow Čenstohova so poljski prvaki.

Nogometaši Rakow Čenstohova so prvič postali prvaki Poljske. Klub z juga države je šele pred štirimi leti napredoval v prvo ligo, od tedaj pa je osvojil tudi poljski pokal (2021) in bil lani podprvak državnega prvenstva.

Nogometaši iz mesta z nekaj več kot 220.000 prebivalci imajo tri kroge pred koncem prvenstva enajst točk prednosti pred Legio iz Varšave, ki je danes izgubila 1:2 proti Pogonu iz Szczecina.

Rakow je sredi tedna igral tudi finale poljskega pokala, vendar ga je po streljanju enajstmetrovk premagala Legia.