19.08

NK Krka

Nedelja, 19. 4. 2015, 19.08

Olimpija še naprej čaka na zmago v Novem mestu (video)

Nogometaši Krke in Olimpije so se v tekmi 28. kroga Prve lige Telekom v Novem mestu razšli z izidom 0:0.

Nogometaši Krke so za Olimpijo izrazito neugoden nasprotnik. V sezoni so od štirih medsebojnih tekem trikrat zmagali, v Novem mestu pa Ljubljančani doslej še nikoli niso osvojili niti točke. Tokrat so sicer jo, a ne morejo biti zadovoljni, saj so zamudili priložnost, da se nekoliko približajo vodilnim ekipam na prvenstveni razpredelnici. Na drugi strani so s točko lahko bolj zadovoljni Novomeščani, saj so na lestvici prehiteli Gorico in so zdaj osmouvrščena ekipa prvenstva.

Tekma ni postregla z navdušujočim nogometom. Ljubljančani so imeli nekoliko več od igre, več so poskušali s streli (13 strelov Olimpije, šest strelov Krke), toda te so bili večinoma nenevarni. Luka Žinko je v deseti minuti sicer dosegel gol, a ga je sodnik zaradi nedovoljenega položaja razveljavil. Poleg tega so bili Ljubljančani najbližje zadetku v 37. minuti, ko Marko Vukčević ni izkoristil lepe podaje Ezekiela Hentyja, veselje mu je z odlično obrambo preprečil vratar Miodrag Mitrović. Slednji je bil nekaj minut pozneje uspešen tudi po poskusu Mihe Zajca.

Tako kot v prvem polčasu, je tudi v drugem s streli v ljubljanski ekipi največ poskušal Andraž Šporar, ki pa ni bil dovolj natančen, tako kot ne tudi Vukčević. Domači pa so imeli najlepšo priložnost v 84. minuti, ko je Kevin Kauber streljal prek vrat. V sodniškem podaljšku je poizkusil še Josip Fuček, toda žoga je zletela mimo vratnice.

V 29. krogu bo Olimpija gostila Luko Koper, Krka pa bo gostovala v Novi Gorici.