Petek, 23. 1. 2015, 12.09

Neverjetno, Slaviša Stojanović bo sodeloval s svetovnim prvakom

Belgijski prvoligaš Lierse, na klopi katerega sedi slovenski trener Slaviša Stojanović, je pripeljal zvenečo okrepitev. V Lierse je prišel Španec Joan Capdevila.

Po nekdanjem asu Maribora in Gorice Etienu Velikonji se je Slaviša Stojanović razveselil še ene velike okrepitve. Lierse, ta se krčevito bojuje za obstanek v prvi belgijski ligi, je okrepil še Joan Capdevila, brez dvoma presenetljiva okrepitev zelo zvenečega imena.

Levi bočni branilec, ki bo februarja dopolnil 37 let, je bil namreč dolgoletni reprezentant Španije, s katero je osvojil naslov evropskega in potem še svetovnega prvaka.

Na evropskem prvenstvu leta 2008, ko so šli Španci do konca, je odigral pet tekem, na svetovnem prvenstvu dve leti pozneje je bil na igrišču na vseh sedmih. Za Španijo je odigral 61 tekem in zabil tudi dva gola.

Lierse zmage ne pozna že 11 tekem zapored

Nazadnje je igral v Indiji, pred tem je bil član številnih španskih prvoligašev Espanyola, Villarreala, Deportiva La Corune in madridskega Atletica. Vmes je kratek čas igral tudi za lizbonsko Benfico. Pohvali se lahko s prek 300 nastopi v prvi španski ligi in več kot 50 tekmami v evropskih pokalih.

Vsekakor izkušen nogometaš, ki lahko Liersu v boju za obstanek pride še kako prav. Lierse je po 22 krogih prve belgijske lige prikovan na zadnje mesto. Osvojil je le 14 točk in ima kar devet točk zaostanka za odrešilnim 14. mestom. Zmagal ni že kar 11 prvenstvenih tekem zapored in v tem času osvojil le dve točki.