10.01

NK Olimpija NK Olimpija Green Dragons NK Gorica

Četrtek, 12. 12. 2013, 10.01

Navijači Olimpije praznijo klubsko blagajno

Sklepno dejanje jesenskega dela je postreglo z zmago Olimpije na Bonifiki. Veselje zaradi treh točk pa je nekoliko pokvarila denarna kazen, ki jo je klub prejel zaradi nešportnega vedenja navijačev.

Nogometaši Olimpije v Kopru ne zmagujejo zelo pogosto. V zadnjih 26 letih so zmagali le dvakrat. Enkrat v prejšnji sezoni, drugič pa v nedeljo, ko jim je dragocene točke zagotovil zadetek Milana Anđelkovića v izdihljajih sodnikovega podaljška. V prvem polčasu je moral sodnik zaradi nešportnega vedenja gostujočih navijačev dvakrat prekiniti tekmo: "Navijači ekipe Olimpija Ljubljana so v 30. minuti tekme na igrišče odvrgli tri svetleče rakete, zaradi česar je bila tekma za slabo minuto prekinjena, v 32. minuti pa so na igrišče odvrgli dimno bombo, ki je povzročila ponovno prekinitev tekme, tokrat za približno dvajset sekund," je v poročilu zapisal namestnik disciplinskega sodnika Nogometne zveze Slovenije (NZS) Roman Rogelj, ob upoštevani predkaznovanosti pa je Olimpijo pred novoletnimi prazniki doletela kazen v višini 1.050 evrov.

V žep bo morala poleg Olimpije seči še Gorica. Na dvoboju 20. kroga Prve lige Telekom Slovenije, vrtnice so v Novem mestu z 1:0 premagale Krko, so nogometaši Gorice prejeli pet rumenih kartonov, tako da bodo morali plačati 300 evrov kazni. Spomladanski del 1. SNL se bo začel 1. marca 2014, nekaj dni pred tem pa bo v Stožicah odigran prestavljeni večni derbi med Olimpijo in Mariborom.