7 let, 12 mesecev

NK Olimpija NK Olimpija NK Maribor NK Maribor

Sreda, 1. 8. 2012, 12.11

Maribor povečal prednost, Mura znižala zaostanek

Vodilni Maribor je v soboto v Novi Gorici zabil šest golov, Olimpija je izgubila proti Domžalam. Mura je v nedeljo visoko premagala Rudar, Koper do točke.

Maribor je uspešno opravil generalko pred četrtkovim evropskim gostovanjem v Atenah pri Panathinaikosu. Čeprav je po prvem polčasu tekme v Novi Gorici kazalo drugače, so Mariborčani v drugem povsem nadigrali Gorico, zabili pet golov in prišli do visoke zmage. Izkazal se je predvsem kapetan Marcos Tavares, ki je zabil kar tri gole in se povzpel na vrh lestvice strelcev. Omeniti velja še dva zadetka Makedonca Agima Ibraimija, ki sta bila zanj sploh prva prvenstvena v tej sezoni.

Andrej Razdrh je doživel še tretji poraz na klopi Olimpije, čeprav je po prvem polčasu kazalo drugače, saj so Ljubljančani pred maloštevilnimi gledalci v Stožicah proti Domžalam vodili z 1:0, potem ko je zadel mladi Andraž Šporar, ki je zabil že šesti prvenstveni gol v tej sezoni. V drugem polčasu so Domžalčani prišli do preobrata in zmagali z 2:1.

V Celju je gostoval Triglav, ki je že na začetku tekme prejel gol in zaostajal, potem pa je z novima dvema zadetkoma Kranjčanom pomembne tri točke prinesel kdo drug kot mladi Enis Đurković, ki je v odlični strelski formi. V zadnjih štirih tekmah je zabil kar šest golov. Z devetimi je skupaj s Tavaresom na prvem mestu lestvice strelcev.

V nedeljo sta na bili sporedu tekmi v Murski Soboto in v Kidričevem. Aluminij in Koper sta remizirala, s čimer je primorski kluib prekinil niz štirih zaporednih zmag pod taktirko novega trenerja, Italijana Rodolfa Vanolija.

Nogometaši Mure 05 pa so proti Rudarju prekinili niz porazov. Velenjčanom so nasuli štiri gole in zaostanek za predzadnjo Gorico ob tekmi manj znižali na pet točk.