12.07

NK Krka NK Maribor NK Maribor NK Domžale NK Koper NK Celje pokal Slovenije

Sreda, 22. 10. 2014, 12.07

Maribor je hodil po robu, a se vseeno sprehodil v polfinale

Nogometaši Maribora so zmagali tudi na drugi tekmi četrtfinala slovenskega pokala, od Krke so bili boljši s 4:2, in se pričakovano prebili med najboljše štiri.

Mariborčani so že v Novem mestu zmagali z 2:1 in bili seveda veliki favoriti za napredovanje. Toda Krka je sredi drugega polčasa prišla do vodstva z 2:1. Če bi bil tak izid tudi ob koncu rednega dela igre, bi v Ljudskem vrtu spremljali podaljške, a negotovost ni trajala prav dolgo. Vsega tri minute. Najprej Luka Zahović, potem še Damjan Bohar, ki je zadel že v prvem polčasu, in David Biton so v šestih minutah zadeli trikrat in razblinili vse dvome o četrtem polfinalistu.

Že pred tem so si mesto med najboljšimi štirimi zagotovili nogometaši Luke Kopra, Domžal in Celja.