Kvalifikacije za SP 2018, 4. krog

Ronaldo dvakrat, Belgijci kar osemkrat, BiH v 95. minuti ostala brez zmage

2

Arjen Robben | Foto Reuters

Z nedeljskimi tekmami je bilo konec 4. kroga kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2018. Belgija, ki je tokrat dosegla kar osem golov, in Švica sta spet zmagali in ostajata stoodstotni. Do polnega izkupička je prišel tudi Cristiano Ronaldo z evropskimi prvaki Portugalci.  Bosna in Hercegovina je v Grčiji zmago iz rok izpustila v 95. minuti.

Sloveniji je zmago prinesel Benjamin Verbič. | Foto: Reuters Sloveniji je zmago prinesel Benjamin Verbič. Foto: Reuters V petek so bile na sporedu prve tekme 4. kroga kvalifikacij, takrat je nastopila tudi Slovenija, ki je v skupini F stežka prišla do želene zmage na Malti. V Ta'Qualiju je za tri točke z golom na začetku drugega polčasa poskrbel Benjamin Verbič s prvim reprezentančnim zadetkom. Na tej tekmi smo dočakali tudi tri debitantske nastope. Prvič so v dresu izbrane vrste nastopili branilca Dejan Trajkovski, ki je igral od prve minute, in Boban Jović, ki je na igrišče prišel po njegovi poškodbi v drugem polčasu, ter napadalec Andraž Šporar.

V isti skupini je vodilna Anglija pod vodstvom začasnega selektorja Garetha Southgata, ki je vse bližje temu, da dokončno prevzame službo, ki jo opravlja zdaj, v Londonu razbila Škotsko s 3:0.

Navdušila je Slovaška, ki je doma s kar 4:0 odpravila Litvo, ki je na začetku kvalifikacij remizirala proti Sloveniji in ji odvzela dve točki. Slovenija je na drugem mestu skupine z osmimi točkami.

Cristiano Ronaldo dvakrat v polno pri zmagi evropskih prvakov

V derbiju skupine A je Francija na domačem igrišču že v petek premagala Švedsko z 2:1 in skočila na vrh lestvice. Nizozemska je v nedeljo gostovala pri skromnem Luksemburgu. Po prvem polčasu je bil izid 1:1, v drugem je za Nizozemce dvakrat zadel nogometaš Manchester Uniteda Memphis Depay in jim prinesel pomembne tri točke, ki so jih razvrstile na drugo mesto skupine. Na četrto mesto je z minimalno zmago nad Belorusijo skočila Bolgarija.

V skupini B še naprej kraljuje Švica, ki je po štirih tekmah stoodstotna. Tokrat je doma z 2:0 premagala Ferske otoke. Visoko, kar s 4:0, je Andoro premagala Madžarska, a na drugem mestu ostaja Portugalska. Evropski prvaki so doma s 3:1 premagali Latvijo. Ta je v drugem polčasu sicer izenačila na 1:1, a so nato Portugalci zabili tri gole in stvari postavili na svoje mesto. Cristiano Ronaldo je dosegel dva gola in ob tem zapravil enajstmetrovko (eno je unovčil).

V skupini C je svetovna prvakinja Nemčija dosegla visoko zmago v San Marinu, zmagala je z 8:0 in na vrhu skupine ostaja stoodstotna. Veliko bolj izenačeno je v boju za drugo mesto, ki si ga delita Severna Irska, ki je tokrat doma visoko prema Azerbajdžan. Prav ta, ki ga vodi Hrvat Robert Prosinečki, je prav tako drugi. Češka ima dve točki zaostanka na četrtem mestu, tokrat je doma z 2:1 odpravila Norveško, ki ima po štirih tekmah vsega tri točke.

Gareth Bale je zadel za Wales, a na koncu ostal brez zmage. | Foto: Reuters Gareth Bale je zadel za Wales, a na koncu ostal brez zmage. Foto: Reuters

Srbi so jo zagodli Valižanom

V skupini D je Srbija v soboto remizirala z 1:1 proti Walesu. Na vrhu je Irska, ki je v Avstriji prišla do zelo pomembne zmage. Gruzija in Moldavija sta remizirali.

V skupini E je Poljska, s katero se bo Slovenija v ponedeljek pomerila na prijateljski tekmi v Vroclavu, premagala Romunijo na njenem štadionu s 3:0 in je vodilna. Na drugem mestu kljub spodrsljaju v Armeniji, kjer je izgubila z 2:3, ostaja Črna gora. Danska je tretja, potem ko je tokrat zlahka odpravila Kazahstan.

V skupini G je na vrhu Španija, ki je v soboto s 4:0 premagala Makedonijo. Isto število točk ima Italija na drugem mestu, tokrat je z istim rezultatom zmagala v Liechtensteinu. Izrael je bil s 3:0 boljši od Albanije in ima točko manj na tretjem mestu.

Takole se je žoge v mreži Grkov razveselil zvezdnik Bosne in Hercegovine Edin Džeko. | Foto: Reuters Takole se je žoge v mreži Grkov razveselil zvezdnik Bosne in Hercegovine Edin Džeko. Foto: Reuters Hrvati so zmagali, Bosanci v vroči Grčijiiz rok izpustili zmago

V skupini H na vrhu ostaja Belgija, ki je še naprej stoodstotna. Tokrat je navdušila in doma s kar 8:1 premagala Estonijo. V derbiju večera je Bosna in Hercegovina na vročem gostovanju v Pireju vse do izdihljaja tekme vodila z 1:0, a nato prejela gol in se morala sprijazniti z remijem, po katerem ostaja na tretjem mestu s tremi točkami zaostanka za Grki, ki so na drugem mestu.Ciper je premagal Gibraltar, ki tudi po 14. kvalifikacijski tekmi v svoji zgodovini ostaja brez samcate točke.

V skupini I je še naprej vodilna Hrvaška, ki je bila v soboto doma boljša od četrtfinalistke letošnjega evropskega prvenstva Islandije. Pred praznimi tribunami štadiona v Zagrebu, Hrvati so namreč kaznovani, je zmagala z 2:0. Turčija je pričakovano odpravila Kosovo, medtem ko je Ukrajini en gol zadostoval za zmago nad Finci.