25. 5. 2009,
13.59

Ponedeljek, 25. 5. 2009, 13.59

Kralj Ačimovič okronal Austrio

Od slovenskih nogometašev, ki igrajo v tujini, se je minuli konec tedna najbolj izkazal Mile Ačimovič. Za dunajsko Austrio je zabil dva gola v finalu avstrijskega pokala in ji prinesel lovoriko.

Avstrija Mile Ačimovič je na izjemen način zaokrožil sezono, v kateri je bil tudi sicer najboljši posameznik dunajske Austrie. Z vijoličastimi je namreč prišel do pokalne lovorike, za katero je bil najbolj zaslužen prav sam. Austria je prišla do pokalnega naslova v Mattersburgu po zmagi s 3:1 nad Admiro po podaljških. Po rednem delu igre je bilo 1:1, nato pa je na sceno stopil nekdanji slovenski reprezentant in zabil oba gola. Najprej je v 94. minuti zadel po lepem udarcu z volejem, v 100. minuti pa postavil končni izid, ko se je med strelce vpisal po samostojni akciji. Dunajčani so se po zaslugi Ljubljančana veselili četrte zaporedne in že 27. skupne zmage v avstrijskem pokalu.

Nemčija V prvi ligi je Mišo Brečko zaključil sezono v Kölnu in odigral 90 minut pri remiju proti Bochumu pred domačimi navijači z 1:1. Milivoja Novakoviča zaradi poškodbe ni bilo v kadru ekipe.

Bojan Prašnikar je z Energie Cottbusom premagal Bayer Leverkusen in si zagotovil 17. mesto, ki vodi v dodatne kvalifikacije za obstanek v ligi, v katerih se bo nekdanji slovenski selektor pomeril proti Nürnbergu zdajšnjega reprezentanta Dominica Maroha. Nürnberg je sicer v zadnjem krogu druge lige brez Maroha, ki je poškodovan, doma premagal München 1860 z 2:1. Koblenz je izgubil v gosteh pri Ingolstadtu z 0:4. Igrala sta oba slovenska nogometaša. Goran Šukalo je bil na igrišču vseh 90 minut, medtem ko je Matej Mavrič igral od prve do zadnje minute. Aleša Kokota ni bilo v kadru Wehena, ki je z 1:1 doma remiziral proti Hansi Rostock. Koblenz je obstal v drugi ligi, medtem ko je Wehen izpadel.

Italija Samir Handanovič je branil 90 minut za Udinese, ki je z 2:2 remiziral proti Sampdorii. Ker je Roma zmagala v Milanu, so Videmčani, pri katerih Jana Koprivca tokrat ni bilo v kadru, ostali brez upanja na Evropo.

V drugi ligi je Zlatko Dedič igral za Frosinone, ki je premagal Citadello z 1:0, od 54. minute. Jasmin Handanovič je branil 90 minut in je Mantovi pomagal do zmage nad Piacenzo z 2:1.

Francija Boštjan Cesar je igral 90 minut za Grenoble, ki je z 1:1 remiziral v gosteh pri Le Mansu z 1:1. V statistiko se je vpisal z rumenim kartonom. Valter Birsa je pri šesti zaporedni prvenstveni zmagi Auxerra, ki je doma tokrat premagal St. Etienne, sodeloval v prvem polčasu. Bojan Jokič je vso tekmo Sochauxa, ki je premagal doma Nantes z 2:1, sedel na klopi za rezerve.

Anglija Robert Koren je odigral še zadnjo tekmo v dresu WBA, ki je izpadel, v elitni angleški ligi in od prve do zadnje minute sodeloval pri remiju brez zadetkov v Blackburnu.

Španija Branka Iliča ni bilo v kadru Betisa, ki je remiziral z 1:1 v gosteh pri Malagi.

Rusija Aleksander Radosavljevič je pri remiju Toma Tomska pri Saturnu brez zadetkov sodeloval od 78. minute.

Romunija Politehnica Iasi je v prvi romunski ligi izgubila z 1:4 v gosteh pri Otopeni. Dominik Beršnjak in Andrej Pečni sta igrala od prve do zadnje minute. Dejan Rusič je poškodovan in ni bil v kadru Politehnice Temišvarja, ki je doma premagala Steauo Bukarešto z 2:1, medtem ko je Dare Vršič vso tekmo presedel na klopi in i dobil priložnosti za igro. Andrej Rastovac je igral vso tekmo pri remiju Farula v gosteh pri Pandurii z 0:0. Jan Pahor tokrat ni dobil priložnosti za igro.

Bolgarija Mitja Mörec je igral vso tekmo za Slavijo Sofijo, ki je izgubila doma proti mestnemu tekmecu Levskemu Sofiji z 0:1.

Srbija Mirnes Šišič je igral do 72. minute za Crveno zvezdo, ki je doma premagala Rad s 3:2. Danijel Marčeta je pri Partizanu, ki je pred domačimi navijači odpravil Napredak, igral v prvem polčasu.

Turčija Luka Žinko ni dobil priložnosti za igro pri Kocaelisporju, ki je že izpadel iz elitne turške lige. Tokrat je doma z 2:3 klonil proti Büyükšehirju.

Hrvaška Sandro Bloudek je vso tekmo Varteka, ki je doma z 0:1 izgubil proti Interju iz Zaprešića, sedel na klopi.

Kitajska Aleksander Rodić je igral 90 minut za Shenhuo, ki je pred domačimi navijači z 2:0 v Šanghaju premagala Henan.

Japonska Klemena Lavriča ni bilo v kadru Omiye Ardije, ki je doma z 1:1 remizirala proti Urawi.