Thermometer Blue 1,08

2

kvalifikacije za SP 2018 nogomet Enner Valencia

Petek, 7. 10. 2016, 18.17

Kot v filmu: ko je videl policijo in odvetnika, se je zgrudil in pobegnil #video

Uroš Iskra

2

Enner Valencia | Foto Reuters

Ekvadorski nogometni zvezdnik Enner Valencia je, namesto da bi se po veliki zmagi nad Čilom v sklopu južnoameriških kvalifikacij za SP 2018 udeležil zabave, bežal pred policijo in odvetnikom njegove nekdanje žene.

Ekvadorec je pri uspehu in zmagi s 3:0 proti prispeval podajo za prvi zadetek in bil eden najboljših na igrišču. Če se mu je v prvem polčasu še smejalo, se mu v drugem zagotovo ni, saj so ga na vhodu v slačilnico že čakali policisti in odvetnik njegove nekdanje žene, s katero ima petletno hčerko.

Za 15 tisoč evrov poskrbel za zgražanje

Valencia, ki v tej sezoni igral v Evertonu kot posojen nogometaš West Hama, namreč ne plačuje preživnine, zato so se hoteli pristojni organi o tem z napadalcem seveda pogovoriti, a ni šlo. Zviti nogometaš je deset minut pred koncem padel na tla in hlinil hujšo poškodbo, zato ga je zdravniška služba nemudoma odpeljala v bolnišnico, od tam pa je pobegnil in se izognil aretaciji in zaslišanju.

Vodstvo reprezentance se je v naslednjih urah z organi pregona le dogovorilo, da Valencio do nadaljnjega pustijo pri miru, nogometaš pa se je že vrnil v hotel in se zdrav kot riba pridružil preostali reprezentanci.

Napadalec kluba iz Liverpoola svoji nekdanji ženi dolguje okoli 15 tisoč evrov, kar je le tretjina zneska, ki ga Ekvadorec tedensko prejme v angleški premier league. Vsekakor si s to potezo ni naredil dobre reklame, večina je vse skupaj ocenila za sramoto brez primere.