16.38

8 let, 1 mesec

Sreda, 28. 11. 2007, 16.38

Končnica usodna za Novogoričane

Nogometaši Drave so v 6. krogu Prve Lige Telekom Slovenije premagali HiT Gorico z 1:0 (0:0).

Domači nogometaši so Goričane pričakali skorajda v isti igralski zasedbi, kot so pričeli srečanje proti Nafti. Sprememba je bila samo v vratih, kjer je namesto Dabanoviča branil Germič.

Sicer pa gledalci s prikazanim nogometom niso mogli biti zadovoljni, kljub temu pa so stadion zapustili z dobrimi vtisi po drugi zmagi Ptujčanov v sezoni. S tem so se varovanci Primoža Glihe na osmem mestu Primorcem približali na vsega točko.

Tekma je bila slaba, saj sta obe ekipi delali veliko napak. Rahlo terensko premoč so sicer imeli gostitelji, ki so tudi imeli edino pravo priložnost v prvem polčasu. V 36. minuti je po lepi podaji z leve strani žoga prišla do prostega Zilića, vendar njegov strel iz bližine ni bil dovolj natančen. Novogoričani so poskušali predvsem z udarci od daleč, a so bile vse žoge lahek plen za domačega vratarja.

V drugem polčasu sta Drava in HiT Gorica vendarle zaigrali malce bolj živahno. Pobudo so imeli gosti in tudi nekaj zelo izrazitih priložnosti. V 85. minuti se je sam pred vratarjem znašel Velikonja, minuto kasneje pa sta se iz oči v oči srečala še Djukič in Germič, toda ptujski vratar je bil znova zmagovalec. Ko je kazalo na delitev točk, pa je Grbec že globoko v sodnikovem podaljšku poskrbel za veselje domačinov. Zilić je lepo podal v sredino, Grbcu pa v tretjem poskusu žogo le uspelo potisniti v mrežo.