serie A Juventus Boštjan Cesar AC Milan Inter Fiorentina Sassuolo Samir Handanović Josip Iličić Jasmin Kurtić Chievo Dejan Lazarević Valter Birsa Palermo Siniša Anđelković Udinese

Petek, 29. 8. 2014, 19.53

3 leta

Iličić "potopil" Milan, tudi Birsa v polno, grenak začetek Juventusa

Roma, ki je glavna izzivalka branilca naslova Juventusa, je za začetek le remizirala v Veroni. Juventus celo izgubil proti Udineseju. Valter Birsa zatresel za Chievo, Josip Iličić, pa velikemu Milanu.

Na delu so bili tudi vsi slovenski legionarji, ki si kruh služijo v prvi italijanski ligi. Priča smo bili prvemu slovenskemu derbiju. Inter Samirja Handanovića gosti Atalanto, h kateri je pred sezono kot velika okrepitev prišel Jasmin Kurtić. Oba sta odigrala celo tekmo, ki se je končala z zmago domačih z 1:0. V 94. kinuti je zadel Stevan Jovetić in rešil tri točke za Inter.

Chievo Boštjana Cesarja in Valterja Birse, ki sta tekmo tudi začela, je gostoval pri Empoliju in zmagal s 3:1. Cesar je odigral celo tekmo, Birsa, pa je zatresel mrežo tekmeca v 60. minuti in odšel z igrišča v 88. minuti. Palermo Siniše Anđelkovića in Aljaža Strune je gostil Genoo. Legionarja sta obsedela na klopi Palerma (1:0). Fiorentina Josipa Iličića je za začetek igrala v domači tekmi proti Milanu. Z zmago z 2:0 je razveselila svoje navijače, Iličić, pa je zadel gol Milana s strelom iz enajstih metrov v 56. minuti. Kranjčan je igro zapustil v 67. minuti.