9. 4. 2009,
10.50

Četrtek, 9. 4. 2009, 10.50

Ikoni Bayerna: Katastrofa!

Za Bayernom in predvsem njegovim trenerjem Jürgenom Klinsmannom so težki dnevi. Po visokem porazu v prvenstvu, ga je doletela še katastrofa v nogometni ligi prvakov.

Bayern je v soboto v domačem prvenstvu v izjemno pomembni tekmi v boju za naslov prvaka gostoval pri Wolfsburgu in doživel katastrofo, izgubil je z 1:5. V sredo je ekipa Jürgena Klinsmanna v prvi tekmi četrtfinala gostovala pri Barceloni in – doživela nov debakl.

Že v prvem polčasu je zaostajala z 0:4, nato pa, predvsem po zaslugi tega, da so domači nogometaši malce popustili, gostujoči trener pa je kljub zaostanku celo nekoliko 'zaprl' svojo postavitev, ob koncu izgubila z enakim izidom. Po zadnjem sodnikovem žvižgu so vsi navijači bavarskega velikana povsem razočaran, med najbolj jeznimi pa sta ikoni kluba.

''Katastrofa! Igra, ki smo jo pokazali v prvem polčasu, je najslabša predstava v zgodovini kluba. Bilo je ponižujoče. Barcelona nas je povsem uničila in nam odčitala lekcijo nogometne igre. Ne vem, kaj naj rečem,'' je po tekmi dejal eden izmed najbolj legendarnih nogometašev v zgodovini Bayerna Franz Beckenbauer.

Z njim se je strinjal tudi zdajšnji predsednik Bavarcev. ''Nimamo več nobenih možnosti za napredovanje. Konec je. Osredotočiti se moramo zgolj še na domače prvenstvo in na to, da se uvrstimo v ligo prvakov za naslednjo sezono. O tem, kar smo pokazali tokrat, pa je brezpredmetno izgubljati besede. Katastrofa!'' je bil jezen Karl Heinz Rumenigge.