1. 7. 2010,
20.39

Četrtek, 1. 7. 2010, 20.39

Hajduk slavil zmago v Fazaneriji

Splitski Hajduk je v Fazanerijo na tekmo proti Muri 05 pritegnil blizu tisoč gledalcev, ki so videli dva zadetka v domači mreži.

Čeprav so Spličani v sredo odigrali prijateljsko tekmo v Domžalah, kar je pomenilo, da dan kasneje ne bodo nastopili v najmočnejši sestavi, si je tekmo domače Mure 05 in Hajduka prišlo v Fazanerijo ogledat blizu tisoč gledalcev. Pričakovano so zmagali gostje s Hrvaške, saj so nogometaši Mure pričeli s pripravami na novo sezono šele v nedeljo, trener Stanko Maučec pa preizkuša večje število igralcev. V prvem polčasu je bil za Spličane v 15. minuti uspešen Oremuš, končni rezultat 0:2 pa je 67. minuti postavil Lendrić.

Mura 05 je tekmo začela s postavo Vitez, Kranjc, Jerebic, Janev, Kous, Frumen, Žerdin, Kovač, Pavel, J. Janža in Bohar, v nadaljevanju pa so priložnost dobili še Drakovič, Gruškovnjak, Slavič, Zadravec, Ivanič, Šipoš, Murati, E. Janža, Zlatar, Kouter, Klemenčič, Smodiš, Sreš in Mauko. Črno-beli imajo v prihodnje dogovorjeni turnir v Gradu 11. julija (poleg domačinov bo igrala še Čarda), 24. in 25. julija bodo nastopili na turnirju v Martjancih (udeleženci Čarda, Puconci in Labod Drava), 31. julija bo v Murski Soboti gostoval avstrijski četrtoligaš Güssing, zadnji teden v juliju pa je predvidena še tekma s srbskim Radom iz Beograda.