21. 5. 2023,
22.43

11 mesecev, 1 teden

Thermometer Blue 0,02

Marseille Lens Kylian Mbappe Kylian Mbappe Lionel Messi Lionel Messi PSG francosko prvenstvo Ligue 1

Nedelja, 21. 5. 2023, 22.43

Francosko prvenstvo, 36. krog

PSG se je namučil pri moštvu z dna lestvice in je tik pred potrditvijo naslova

Kylian Mbappe | Kylian Mbappe je k tesni zmagi PSGja prispeval oba gola. | Foto Guliverimage

Kylian Mbappe je k tesni zmagi PSGja prispeval oba gola.

Nogometaši PSG so na gostovanju pri Auxerru, ki se krčevito bori za obstanek, zmagali z 2:1 in je tik pred 11. naslovom francoskega prvaka. Dva kroga pred koncem imajo pred drugim Lensom, ki je s 3:1 premagal Lorient, šest točk prednosti. Oba gola Parižanov je prispeval Kylian Mbappe. Miha Blažič za zadnji in odpisani Angers ni dobil priložnosti za igro ob remiju proti Reimsu (2:2).

PSG Kylian Mbappe
Sportal Messi igral, Mbappe odločil, petarda PSG-ja

PSG je po prvem polčasu vodil z 2:0, potem ko je oba zadetka dosegel Kylian Mbappe (6., 8.). Pri drugem mu je podal Lionel Messi. V drugem polčasu je Lassine Sinayoko znižal izid, kaj več pa domačim ni uspelo. "Hat-trick" Mbappeja je ob koncu dvoboja izničil prepovedani položaj po pregledu posnetka v sobi za Var.

Nogometaši Lensa so na današnji popoldanski tekmi s 3:1 premagali Lorient in zgolj teoretično podaljšali čakanje PSG na enajsti naslov. Parižani namreč na lestvici vodijo s 84 točkami, Lens jih je zbral 78.

Dva kroga pred koncem razlika šestih točk pomeni neulovljivo prednost Parižanov, saj v primeru točkovnega izenačenja na koncu odloča razlika med danimi in prejetimi zadetki. To razliko ima PSG trenutno +50, Lens pa +34.

Za obstanek se borita še dve ekipi. V prednosti je trenutno Auxerre, ki je 16. in je ostal pri 34 točkah. Nantes ima na 17. mestu eno manj. Izpadli so že Troyes, Ajaccio in Angers Mihe Blažiča. Ta danes ni dobil priložnosti za igro ob remiju proti Reimsu (2:2).