Sobota, 5. 11. 2022, 10.48

1. slovenska futsal liga, 8. krog:

Dobovec neporažen melje naprej

Futsal klub Dobovec, liga prvakov | Foto Facebook/Futsal klub Dobovec

Nogometaši Dobovca, Oplast Kobarida in Bronx Škofij so v 8. krogu 1. slovenske futsal ligi, tekma v Ljutomeru pa se je končala z delitvijo točk. Dobovec je po zmagi v derbiju proti Siliku Vrhniki edina neporažena ekipa v prvenstvu.

Dobovec ima po sedmi tekmi šest zmag in remi ter 19 točk, s tekmo več je drugi Siliko, Vrhničani imajo 17 točk in so doživeli prvi poraz ob dveh remijih in petih zmagah, tretji je Meteorplast Šic bar s 16 točkami.

V Rogaški Slatini sta se pomerili doslej edini neporaženi ekipi sezone, domači Dobovec in gostujoči Siliko. Dobovec je nadgradil uspeh v Evropi, minulo soboto se je petič zapored uvrstil med 16 najboljših v Evropi. Domačini so z golom Tea Turka vodili od 2. do 30. minute, ko je na 1:1 poravnal Nikola Jandrić. Gostitelji so sebi v prid tekmo prelomili v 35. minuti, ko sta gola zabila Teo Turk in Kristjan Čujec. Gostje so poraz omilili v 39. minuti, uspešen je bil Uroš Đurič.

Po tekmi v Dobrepolju je bilo več zadovoljstva v taboru Oplasta, ki je slavil prepričljivo zmago s 4:1. Gostje, vodi jih trener Matej Kavčič, so že v prvem polčasu dosegli tri gole. V 5. minuti je mrežo domačih načel Nejc Kovačič, v 12. minuti je povišal Anže Širok, za 3:0 je bil uspešen Tine Šturm. V 2. polčasu sta bila dosežena še dva gola. Najprej je Širok povišal na 4:0, poraz pa je s svojim prvim letošnjim ligaškim golom vsaj malce omilil Denis Gale.

V Ljutomeru so pred 120 gledalci domačini začeli z vodstvom. Urban Goričan je bil uspešen v 7. minuti, v 30. minuti je Tilen Rajter povišal na 2:0. Gostov to ni zmotilo in naprej so v 35. minuti prek Tima Lipovška znižali na 2:1, Daniel Džombić pa je v 40. minuti s svojim osmim prvoligaškim golom priboril tretjo letošnjo točko s tretjim remijem.

Kar osem golov je bilo doseženih na tekmi v Kopru, kjer je domači Bronx s 7:1 odpravil Sevnico. Žiga Kneževič Mrak je s sedmim prvoligaškim golom povedel škofjote v vodstvo, sledila sta mu še dvakrat Nik Zajc in Tilen Kamenčič. Primorci so v 13. minuti tako vodili že s 4:0. Dejan Pirc je v 14. minuti znižal na 1:4, gostitelji pa so v 2. polčasu le še potrdili zmago.

Liga se bo nadaljevala z 9. krogom 18. novembra, prihodnji petek pa je rezerviran za tekme osmine finala pokala Terme Olimia.

Izidi, 1.SFL, 8. krog:

Dobovec : Siliko 3:2 (1:0)
1:0 Turk(2.), 1:1 Jandrić (30.), 2:1 Turk (35.), 3:1 Čujec (35.), 3:2 Đurić (39.);

Dobrepolje : Oplast Kobarid 1:4 (0:3)
0:1 Kovačič (5.), 0:2 Širok (12.), 0:3 Šturm (13.), 0:4 Širok (34.), 1:4 Gale (37.);

Meteorplast Šic bar : Mlinše 2:2 (1:0)
1:0 Goričan (7.), 2:0 Rajter (30.), 2:1 Lipovšek (35.), 2:2 Džombić (40.);

Bronx Škofije : Sevnica 7:1 (4:1)
1:0 Kneževič Mrak (2.), 2:0 Zajc (7.), 3:0 Kamenčič (8.), 4:0 Zajc (13.), 4:1 D. Pirc (14.), 5:1 Kneževič Mrak (22.), 6:1 Zajc (23.), 7:1 Mandir (35.).