7. 5. 2010,
16.19

Petek, 7. 5. 2010, 16.19

Dedič se seli v drugo ligo, Bayern prvak

V zadnjem krogu nemškega prvenstva je Bochum Zlatka Dediča visoko izgubil in se seli v drugo ligo. Prvak je še 22. postal Bayern München.

Bochum bi z zmago si proti neposrednemu konkurentu za obstanek Hannovru zagotovil vsaj dodatne kvalifikacije, a so soigralci Zlatka Dediča tekmo začeli slabo in že po polčasu zaostajali z 0:3. V drugem delu igre je v 61. minuti na igrišče prišel še slovenski reprezentant, a ni spremenil izida, ki je ostal isti, in se skupaj s soigralci seli v drugo ligo. V dodatne kvalifikacije za obstanek, v katerih se bo pomeril z Augsburgom Gorana Šukala, odhaja Nürnberg.

Naslov prvaka je pričakovano osvojil Bayern München, ki je lovoriko potrdil z zmago v Berlinu, v ligi prvakov bodo poleg Bavarcev igrali še nogometaši Schalkeja in Werderja, v evropski ligi pa bosta nastopila Borussia Dortmund in Bayer Leverkusen.

Najboljši strelec prvenstva je postal napadalec Wolfsburga Edin Džeko, ki se je na vrh prebil z golom v zadnjem krogu.

Nemško prvenstvo, zadnji krog:

Sobota: Bochum : Hannover 0:3 (0:3) Bruggink 9., Hanke 24., Pinto 45. Zlatko Dedič je igral od 61. minute.

Freiburg : Borussia Dortmund 2:1 (0:0) Idrissou 60., Cisse 70.; Barrios 47.

Hertha Berlin : Bayern München 1:3 (0:1) Ramos 60.; Olić 20., Robben 74., 87.

Mainz : Schalke 0:0

Hoffenheim : Stuttgart 1:1 (1:1) Vukčević 44.; Cacau 20.

Borussia Mönchengladbach : Bayer Leverkusen 1:1 (0:1) Brouwers 56.; Helmes 34.

Nürnberg : Köln 1:0 (0:0) Ottl 88. Mišo Brečko je za Köln igral vso tekmo in si prislužil rumeni karton, medtem ko je Milivoje Novakovič na igrišče prišel v 76. minuti.

Werder : HSV 1:1 (0:0) Jarolim 58.; van Nistelrooy 82.

Wolfsburg : Eintracht Frankfurt 3:1 (3:0) Misimović 21., Riether 31., Džeko 34.; Altintop 86.

22 - Džeko (Wolfsburg) 21 - Kiessling (Bayer), 19 - Barrios (Borussia Dortmund), 18 - Kuranyi (Schalke), 16 - Robben (Bayern), 15 - Pizarro (Werder) ... 6 – Novakovič (Köln) 5 - Dedič (Bochum) ...