11.16

Mario Balotelli

Ponedeljek, 24. 10. 2011, 11.16

Balotelli: Zakaj zmeraj jaz?

Kontroverzni igralec Manchester Cityja Mario Balotelli je na derbiju angleškega prvenstva proti Manchester Unitedu postregel z enim od najbolj izvirnih praznovanj gola v zgodovini nogometa.

Italijan je v 22. minuti tekme načel mrežo Uniteda, nato pa dvignil modro Cityjevo majico in vesoljnemu svetu na spodnji majici pokazal izvirni slogan, ki je bilo pravzaprav retorično vprašanje: 'Zakaj zmeraj jaz?' V 60. minuti je Mario dal še svoj drugi gol, potem pa so njegovemu zmagovitemu stampedu sledili še moštveni kolegi: Aguero, Džeko (ki je prav tako dal dva gola) in Silva. Na koncu je četa Roberta Mancinija falango Alexa Fergusona ponižala s 6:1 in mu na prvenstveni lestvici pobegnila na 5 točk razlike.

Mario Balotelli je sicer naslovnice britanskih medijev napolnil že dan pred spopadom z Unitedom, saj je ob prižiganju ognjemeta v kopalnici zažgal lastno hišo in moral noč s soboto na nedeljo prespati v hotelu.

''Zanj sem vesel, ker je dal dva pomembna gola in ker je igral dobro. Na igrišču je imel resen pristop. Če bi radi, da govorim o Mariu kot nogometašu, bi ga uvrstil med pet najboljših igralcev na svetu. Ne vem, kaj se mu je pripetilo, razen tega, da sedaj živi v hotelu. Če bo sposoben spremeniti svoje obnašanje, lahko postane eden izmed najboljših igralcev sveta, takšen kot Messi ali Ronaldo. Problem je v tem, da zaradi svoje mladosti dela napake. On je Mario. On je nor, a ga imam rad, ker je dober fant,'' je po tekmi na Old Traffordu povedal Roberto Mancini.