1. 3. 2012,
9.56

Četrtek, 1. 3. 2012, 9.56

Bajde je zbral največ glasov (video)

V 21. krogu Prve lige Telekom Slovenije, ki je postregel tudi z večnim derbijem v Ljubljani, so bili najlepši goli doseženi v Celju in Novi Gorici.

V ožjem izboru za strelca najlepšega zadetka v 21. krogu Prve lige Telekom Slovenije, ki je postregel tudi z velikim derbijem med Olimpijo in Mariborom, so se znašli nogometaši Celja in Kopra.

Celjani so v sredo premagali Krko (2:1) in nadaljevali niz nepremagljivosti. Čeprav so imeli težave s kaznovanimi, poškodovanimi in bolnimi igralci, so po zaslugi dveh atraktivnih zadetkov osvojili tri točke in ohranili stik z vodilnim Mariborom. Celjane je v vodstvo po izvrstni globinski podaji dalmatinskega novinca Ivana Lendrića popeljal Gregor Bajde. Ko se je znašel pred vratarjem Krke, ga je mojstrsko obšel in žogo potisnil v prazno mrežo, nato pa zbral tudi največ glasov in dosegel najlepši zadetek kroga.

V drugi polčas sta ekipi krenili z enakega izhodišča, saj je bil rezultat 1:1. Pri njem pa ni dolgo ostalo, saj je Nigerijec Sunny Ogbemudia Omoregie poskrbel za novo vodstvo. Najprej je njegov strel z glavo zatresel prečko, nato pa se je žoga odbila do njega. Odzval se je spretno in iznajdljivo. Žogo je v visokem loku poslal prek vratarja Krke in se tako v drugem poskusu veselil dragocenega zadetka.

Na primorskem obračunu v Novi Gorici je junak srečanja postal Domen Črnigoj. Prste je imel vmes že pri uvodnem vodstvu Kopra, nato pa se v 36. minuti vpisal še med strelce. Mladi slovenski reprezentant je izkoristil izjemno podajo Mitje Lotriča, se odlično znašel v dvoboju ena na ena z vratarjem vrtnic in ga hladnokrvno premagal.