19. 2. 2020,
22.45

4 leta, 1 mesec

Thermometer Blue 0,10

Manchester City angleško prvenstvo Liverpool Tottenham Manchester United Chelsea

Sreda, 19. 2. 2020, 22.45

Angleško prvenstvo, 26. krog

V senci lige prvakov Man City ugnal West Ham

Manchester City, Kevin De Bruyne | Manchester City je ugnal West Ham. | Foto Reuters

Manchester City je ugnal West Ham.

Za konec razpotegnjenega 26. kroga angleškega prvenstva je bila danes na sporedu še odpovedana tekma med Man Cityjem, ki so ga v petek izgnali iz lige prvakov, in West Hamom. Zmage z 2:0 so se veselili sinjemodri. V ponedeljkovem derbiju je Manchester United z 2:0 premagal Chelsea in prišel do pomembne zmage v boju za četrto mesto, ki še vodi v ligo prvakov. Tik pred koncem prvega polčasa je za vodstvo gostov zadel Anthony Martial, zmago pa je v drugem polčasu potrdil kapetan Harry Maguire.

Harry Gregg
Sportal Umrla legenda Uniteda, ki je preživela tragedijo v Münchnu

Tottenham se je v nedeljo namučil z neugodno Aston Villo in jo s 3:2 premagal šele po golu Korejca Sona globoko v sodnikovem podaljšku. Arsenal se je s 4:0 sprehodil mimo Newcastla in na lestvici diha za ovratnik Manchestru Unitedu, ki ga danes čaka obračun s Chelseajem.

Sobota je postregla z dvema tekmama. Burnley je slavil na gostovanju pri Southamptonu, vodilni Liverpool, ki je v 25 krogih oddal le dve točki, pa je z 1:0 odpravil še Norwich in se utrdil na vrhu premier league. V edini petkovi tekmi nismo videli zadetkov med Wolvesi in Leicesterjem nismo videli zadetkov.

Liverpool je v Norwichu nadaljeval zmagoviti pohod, gol za 25. zmago v sezoni premier league je v 78. minuti zabil Sadio Mane, z eno od potez na tekmi pa je navdušil brazilski as Roberto Firmino. Po zmagi Manchester Uniteda nad Chelseajem je postalo jasno, da si je Liverpool že zagotovil najmanj četrto mesto, s tem pa tudi nastop v ligi prvakov tudi v sezoni 2020/21.