19. 9. 2012,
11.26

Sreda, 19. 9. 2012, 11.26

Allegri: Remi z Anderlechtom pomeni napredek za AC Milan

Trener AC Milana Massimiliano Allegri kljub bolečemu remiju na domačem San Siru proti outsiderju Anderlechtu v ligi prvakov verjame, da gre za svojevrsten napredek ekipe.

AC Milan je v ligo prvakov prišel s slabim izkupičkom v državnem prvenstvu. Na zadnji tekmi pred spopadom z Anderlechtom je v soboto izgubil doma proti Atalanti z 0:1, na prvenstveni lestvici pa je na treh tekmah zbral 3 točke in za vodilnim Juventusom zaostaja že 6 točk. Po tekmi z Anderlechtom se lahko tolaži, da vsaj izgubil ni. Belgijski klub je v prvem polčasu celo dominiral na igrišču, v drugem delu pa je pobudo prevzel AC Milan in si ustvaril številne priložnosti, a je bila realizacija enaka ničli.

''Moram reči, da smo v prvem polčasu naredili številne tehnične napake. Nismo v lahkem položaju, saj smo pod izjemnim pritiskom, ker moramo vsako tekmo zmagati. Moramo nadaljevati z delom in se izboljšati na določenih področjih. Mislim, da ustvarjanje napetosti in pretirano govorjenje nikomur ne koristi. Moji fantje so igrali s pogumom in zelo intenzivno, medtem ko Anderlecht ni nikoli zadel tarče. Ta tekma za nas pomeni svojevrsten napredek, saj smo obdržali mrežo nedotaknjeno. Sedaj moramo dati gol proti Udineseju,'' je remi z Anderlechtom pokomentiral trener AC Milana Massimiliano Allegri.