Afriški pokal narodov, izločilni boji

Tunizija zadnji četrtfinalist afriškega prvenstva

Wilfried Zaha | Wilfried Zaha je slone popeljal v četrtfinale. | Foto Reuters

Wilfried Zaha je slone popeljal v četrtfinale.

Na afriškem prvenstvu so znani vsi četrtfinalisti. Kot zadnja je to postala Tunizija, ki je po streljanju enajstmetrovk s 6:5 premagala Gano. Po rednem delu se je tekma končala z izidom 1:1.

Tunizijo je v Ismalii v 73. minuti v vodstvo popeljal Taha Yassine Khenissi, v zadnji minuti rednega dela je z avtogolom za podaljšek poskrbel Rami Bedoui.

V prvi današnji tekmi je Slonokoščena obala z 1:0 premagala Mali, Sloni so zmagali z golom napadalca Crystal Palacea Wilfrieda Zahaja.