10.40

Union Olimpija Krka

Petek, 22. 2. 2013, 10.40

Zvezda ni dovolila presenečenja, Olimpija do skalpa Partizana

Olimpija je v košarkarski ligi ABA v 22. krogu prišla do skalpa Partizana v Beogradu. Obračun je v končnici odločil Dino Murić. Novomeška Krka je v dvorani Leona Štuklja izgubila s Crveno zvezdo.

Olimpija je tekmo proti Partizanu slabo začela (10:2), nato pa se je začel pohod Olimpije, ki je v prvem polčasu vodila tudi že za 10 točk (41:31), bolj izenačen pa je bil drugi polčas. Minuto pa pol pred koncem tekme je Olimpija vodila za štiri (71:67). Po štirih zaporednih zadetih prostih metih je Partizan izenačil, odločilni napad pa je vodil Teemu Rannikko, ki je ob koncu zgrešil met za tri točke, do skoka je prišel Dino Murić in s polaganjem odločil tekmo.

Košarkarji Crvene zvezde nadaljujejo pohod proti zaključnemu turnirju. V Novem mestu so proti slovenskemu prvaku zabeležili deveto zmago v zadnjih desetih tekmah, tako da za Igokeo zanesljivo zasedajo vrh razpredelnice. Krka je nastopila brez poškodovanega Eda Murića in doživela trinajsti poraz v tej sezoni. Novomeščani so sicer odlično začeli, na odmor odšli celo s prednostjo enajstih točk, nato pa se je ustavilo v napadu in Beograjčani so prevzeli pobudo. Krkaši so v tretji četrtni dosegli le šest točk in prepustili vodstvo Srbom. Slednji so prednost suvereno zadržali do konca srečanja.

Dvaindvajseti krog v ligi ABA se je začel v petek, kjer je vodilna Igokea v gosteh premagala v Skopje, končal pa šele v ponedeljek s tekmo Široki-Radnički.