24. 1. 2009,
22.06

Sobota, 24. 1. 2009, 22.06

"Zmaji" na krilih Harringtona

Košarkarji Uniona Olimpije so v 19. krogu lige NLB premagali Split s 83:75 (20:21, 44:37, 59:50).

Union Olimpija je dosegla drugo zaporedno zmago v ligi NLB in osmo v devetnajstih nastopih. Odlično predstavo je prikazal novi Američan v zelenobelem dresu Junior Harrington, ki je srečanje zaključil s 27 točkami. Z metom 6:6 za tri točke, 4:5 za dve, petimi skoki in tremi ukradenimi žogami je dosegel statistični indeks 34, kar pomeni, da je postal najkoristnejši igralec kroga (MVP).

Ljubljančani so se tako oddolžili Dalmatincem za boleč poraz v začetku novembra, ki je tedaj pomenil začetek konca trenerja Aleksandra Džikića. Novi strateg Jure Zdovc napake ni ponovil, čeprav je moral v prvem polčasu kar nekajkrat poseči v igro z minutami odmora, da se Split ni preveč razigral. Gostje so namreč sredi druge četrtine vodili z 31:26, preden je Unionu Olimpiji uspel preobrat z delnim izidom 17:2. Pomembno vlogo v drugem polčasu je odigral Harrington (16 točk v prvem polčasu), ki je sredi tretje četrtine zadel dve trojki v nizu za vodstvo 56:43, kateri sta dokončno strli odpor gostov. V bolj sproščenih zadnjih desetih minutah so se razigrali še Begić, Ožbolt in Nešović, tako da zaslužena zmaga ni bila niti za trenutek pod vprašajem.

V 20. krogu v soboto, 31. januarja, bo Union Olimpija gostovala pri Ciboni.