9. 1. 2010,
21.09

Sobota, 9. 1. 2010, 21.09

Zlata vredna zmaga Domžalčanov

Košarkarji Heliosa so v 15. krogu lige NLB premagali Široki Brijeg z 72:64 (22:20, 35:37, 47:52).

Košarkarji Heliosa so dosegli zlata vredno zmago, saj so v boju pri dnu lestvice premagali neposrednega tekmeca Široki Brijeg. Na predzadnjem mestu imajo zdaj dve zmagi prednosti pred Bosno, ki se bo v nedeljo pomerila z Unionom Olimpijo, hkrati pa so ujeli priključek s FMP in Širokim Brijegom, ki imata enak izkupiček oziroma zmago več.

Pogled na končni izid ne razkriva vse drame, ki se je dogajala v dvorani Komunalnega centra v Domžalah. Po izenačenem prvem polčasu je namreč Helios v nadaljevanju padel v hudo in globoko krizo, ki ga je v 26. minuti pripeljala na rob prepada. Gostje so imeli 14 točk naskoka (37:51) in kazalo je, da bodo Domžalčani doživeli še sedmi zaporedni poraz in 12. v zadnjih 13 nastopih. A tedaj je na sceno stopil Dejan Delić, ki je ob pomoči Jureta Močnika in Domna Lorbka obrnil potek dogodkov na parketu. Njegova navdahnjena igra v napadu, hkrati pa kolektivna igra v obrambi, je Helios vrnila med žive. Z delnim izidom 17:1 je Helios na začetku zadnje četrtine vodil (54:52), ko pa je znova postalo tesno, je vajeti igre še enkrat v svoje roke vzel Dejan Delić. Od rezultata 58:61 oziroma v zadnjih petih minutah je dosegel osem točk (skupno 18) in tako svoji ekipi priigral zelo pomembno zmago.

Helios v prihodnjih dveh krogih čakata misiji nemogoče, saj bodo 16. januarja gostovali pri Partizanu, štiri dni pozneje pa bodo gostili vodilno ekipo lige NLB Cibono.