8.47

Goran Dragić Goran Dragić Saša Vujačić

Četrtek, 8. 10. 2015, 8.47

Vujačić že v prvi peterki, Dragić večkrat pogledal proti košu

Moštva lige NBA se temeljito pripravljajo na novo sezono, ki se bo začela konec oktobra. V noči na četrtek sta bila aktivna Goran Dragić in Saša Vujačić. Zmage se je veselil le drugi.

Miami Heat so odigrali dve pripravljalni tekmi in obe izgubili. Košarkarji s Floride so morali tokrat priznati premoč rivalu Orlandu, ki je bil boljši s 100:97. Pri rezultatu 97:97 je Shabazz Napier 3,5 sekunde pred koncem zadel trojko za zmago Orlanda.

Goran Dragić je v nasprotju s prvo tekmo večkrat pogledal proti košu. Dvoboj je končal pri 12 točkah (4/8 met iz igre, 3/4 prosti meti), pohvalil pa se je lahko še s petimi podajami in dvema skokoma v 24 minutah igre.

Bil je drugi strelec Miamija, za katerega je največ točk dosegel povratnik Chris Bosh (18).

V noči na četrtek je bil aktiven tudi Saša Vujačić. Z New York Knicks so gostili brazislko moštvo Bauru, ki je v nedavnem medcelinskem pokalu izgubilo z Real Madridom, in pričakovano slavili zmago s 100:81. Slovenski košarkar je tekmo začel v prvi peterki, trener Derek Fisher pa mu je odmeril dobrih 20 minut, v katerih je ob metu 3/8 iz igre dosegel devet točk. V statistiko je vpisal še pet skokov in tri podaje.

Prvi mož Newyorčanov je bil s 17 točkami Carmelo Anthony, ki je zgrešil le dva meta.

V četrtek bo spet na vrsto prišel Beno Udrih, ki bo z Memphis Grizzlies igral proti evropskemu moštvu Maccabi Haifa. Prav poseben dvoboj pa se obeta v Madridu, kjer Real z Luko Dončićem pričakuje Boston Celtics.