7.55

7 let, 12 mesecev

Četrtek, 22. 5. 2008, 7.55

Vujačić odlično zaustavil Ginobilija

V prvi finalni tekmi zahodne konference v košarkarski ligi NBA so Jezerniki iz Los Angelesa premagali branilce naslova iz San Antonia. Odlično predstavo je prikazal Slovenec Saša Vujačić.

Spet je v dresu domačih dobro igral neustavljivi Kobe Bryant, ki je samo v drugem polčasu dosegel 25 točk in izdatno prispeval k zmagi ter s tem navdušil skoraj 19.000 gledalcev v dvorani Staples Center. Po zgolj dveh točkah v prvem polčasu, ko je Los Angeles zaostajal tudi za 20 točk, se je Bryant prebudil in s pomočjo soigralcev nadoknadil visok zaostanek. Roka se Bryantu ni zatresla niti 23 sekund pred koncem, ko je zadel iz razdalje in domačim zagotovil pomembno vodstvo. Odločilna je bila zadnja četrtina, ko je bilo razmerje v točkah 24:13 v korist gostiteljev, gostje so iz igre metali le 4-18.

Mož odločitve je bil tudi Vujačić, ki je sedem sekund pred iztekom srečanja uspešno izvajal dva prosta meta in postavil končni izid 89:85, potem ko je bila tekma izenačena na 85. točki. Le malenkost pred tem je bil izza črte prostih metov uspešen tudi Manu Ginobili. Dvoboj bi sicer lahko odločila tudi morebitna zadeta trojka Tima Duncana, vendar košarkar San Antonia, ki je na koncu vseeno zbral 30 točk in 18 skokov ter bil prvi strelec gostov, 41 sekund pred koncem ni bil dovolj natančen.

Tudi drugo tekmo, ki bo na sporedu v noči na soboto, bo gostil Staples Center, nato pa se serija s tretjo in četrto tekmo seli v San Antonio. Lakersi so v drugem delu sezone v domači dvorani še nepremagani, saj so v sedmih tekmah vknjižili že sedem zmag.

Liga NBA, finale zahodne konference:

LA Lakers : San Antonio 89:85 Bryant 27, Gasol 19, Vujačič 10 in 5 skokov v 32 minutah; Duncan 30, Parker 18