Petek, 21. 4. 2017, 7.27

Liga NBA, prvi krog končnice, 20. april

Izjemni LeBron James poskrbel za zgodovinsko vrnitev Clevelanda #video

LeBron James | Foto Reuters

Branilci naslova prvakov lige NBA so s tretjo zmago proti Indiani na dobri poti k uvrstitvi v drugi krog končnice. Po razburljivem obračunu, v katerem so ob polčasu za tekmeci zaostajali že za 25 točk, so na krilih izjemnega Jamesa poskrbeli za veliki preobrat. Cleveland je zmagal z rezultatom 119:114, do napredovanja jih loči le še ena zmaga.

LeBron James je skupno dosegel 41 točk, od tega 28 v drugem polčasu, 13 skokov in 12 podaj ter bil najzaslužnejši, da se je konjenikom, ki so ob polčasu zaostajali za 25 točk, med tekmo tudi že 26, uspelo vrniti v igro ter zmagati. James je tako na seznamu najboljših strelcev končnice prehitel Kobeja Bryanta.

Milwaukee Bucks so na tretji tekmi dvoboja vzhodne konference s Toronto Raptors zmagali s 104:77 in v zmagah vodijo z 2:1, na zahodu prav tako z 2:1 v zmagah vodijo Memphis Grizzlies, ki so v obračunu s San Antonio Spurs doma slavili s 105:94.