23. 12. 2009,
21.40

Sreda, 23. 12. 2009, 21.40

Šesti zaporedni poraz Heliosa

Potem ko so košarkarji Heliosa ligo NLB začeli z dvema zmagama - doma proti Cedeviti in v gosteh pri Širokem Brijegu, so leto 2009 zaključili nadvse porazno.

V Zagrebu so doživeli šesti zaporedni poraz in enajstega v dvanajstih tekmah, tako da jih v preostalih dvanajstih krogih čaka ogorčen boj, da se izognejo zadnjemu mestu, ki prinaša izpad iz jadranske druščine.

Končni rezultat tekme s Cedevito ni pravi pokazatelj dogajanja na parketu. Resda so gostitelji tekmo odprli s 14:2, toda Domžalčani so hitro uredili svoje vrste in počasi nižali zaostanek. Sredi druge četrtine so tako že prevzeli vajeti igre v svoje roke in od 15. minute naprej narekovali ritem igre. Vodili so z 32:28, pa 37:31 ter tik pred polčasom z 42:36. Tudi v nadaljevanju so bili več kot dostojen tekmec, saj so imeli v 28. minuti še vedno pet točk naskoka (58:53), v 34. minuti pa je bil rezultat 69:67 za Cedevito.

Nato pa je, kot že nič kolikokrat doslej, sledil strelski mrk. Domačini so v dveh minutah po zaslugi razpoložene trojice Marino Baždarić (25 točk), Andrija Žižič (24) ter Jermaine Anderson (17) prišli do desetih točk naskoka (78:68), ki jih v sklepnih minutah niso izpustili iz rok.

Priložnost za popravni izpit in zelo pomembno zmago bo Helios imel 9. januarja, ko bo v dvorani Komunalnega centra gostil Široki Brijeg.