Thermometer Blue 0,03

NBA končnica Phoenix Suns poškodba Devin Booker

Četrtek, 21. 4. 2022, 10.28

Phoenix brez prvega zvezdnika Bookerja na vsaj dveh tekmah

Devin Booker | Košarkarsko moštvo Phoenix Suns se bo moralo še najmanj dve tekmi znajti brez Devina Bookerja.  | Foto Reuters

Košarkarji Phoenix Suns, prvi favoriti za naslov prvaka v severnoameriški ligi NBA, se v prvem krogu končnice spopadajo s precej večjimi težavami, kot so pričakovali. Pri zmagovalcih rednega dela sezone se je na drugi tekmi proti New Orleans Pelicans ob porazu s 114:125 poškodoval prvi strelec Devin Booker.

Devin Booker naj bi po poročanju ESPN zaradi poškodbe stegenske mišice manjkal tako na tretji kot četrti tekmi končnice.

Petindvajsetletnik je na drugi tekmi proti New Orleansu dosegel 31 od 61 točk Phoenixa v prvem polčasu, ko so gostitelji še vodili s petimi točkami prednosti.

Nato pa je moral zvezdnik sonc, Booker je lani v Tokiu popeljal ekipo ZDA do zlate olimpijske medalje, zaradi poškodbe v tretji četrtini zapustiti igrišče.

Phoenix je v končnico vstopil kot najboljše moštvo rednega dela, vendar je zdaj pri izidu 1:1 v boju na štiri zmage pod pritiskom.

Booker velja za najpomembnejšega igralca v ekipi sonc poleg veterana Chrisa Paula. Lani je Phoenix v velikem finalu po prednosti z 2:0 v zmagah na koncu z 2:4 izgubil proti Milwaukee Bucks.

Sportal Kaj se dogaja z Dončićem? "Ta poškodba je najtežja stvar v življenju," priznava.
Cedevita Olimpija : Turk Telekom, Jaka Blažič
Sportal Po senzaciji v Beogradu Olimpija dobila tekmeca. In to ni Partizan!