14. 2. 2009,
18.08

Sobota, 14. 2. 2009, 18.08

Olimpiji visoka prednost ni bila dovolj

Košarkarji Uniona Olimpije so v 22. krogu lige NLB izgubili s Partizanom. Gostujoča ekipa je imela že visoko prednost, ki jo ni znala obdržati do konca tekme.

Košarkarji Uniona Olimpije so imeli na parketu vodilne ekipe lige izjemno priložnost za jubilejno deseto zmago, vendar so po odlični igri v prvih 25 minutah v zadnjih petnajstih povsem odpovedali in vknjižili trinajsti poraz v ligi NLB.

Union Olimpija je v prvem polčasu dobro izkoristila utrujenost igralcev Partizana, ki so v zadnjih šestih dneh odigrali dve zelo naporni tekmi (Crvena zvezda, Unicaja Malaga), in po zaslugi 18 točk Ožbolta odšla na odmor s prednostjo petih točk. Razlika se je v nadaljevanju še povečala, tako da je v 26. minuti znašala že 17 točk (55:38). A tu se je Unionu Olimpije povsem ustavilo. Domačini so že do konca tretje četrtine močno zmanjšali zaostanek (53:59), s pomočjo publike in pristranskih hrvaških sodnikov pa so večino dela opravili v sklepnih minutah. Prvo vodstvo v drugem polčasu so zabeležili dve minuti in pol pred koncem (66:65), zadnji poskus Ljubljančanov, da bi izsilili podaljšek ali s trojko celo zmago, pa je zapravil Ožbolt, ki je v drugem polčasu dosegel vsega dve točki.

Liga NLB se bo nadaljevala šele konec meseca, saj je prihodnji vikend rezerviran za nacionalna pokalna tekmovanja.