4. 10. 2008,
21.11

Sobota, 4. 10. 2008, 21.11

Nezbrani Ljubljančani lahek plen za Črnogorce

Union Olimpija je v prvem krogu košarkarske lige NLB v gosteh izgubila s črnogorsko ekipo Budućnost m:tel s 73:82 (15:18, 35:38, 55:61).

Ljubljanski igralci so konec minulega tedna osvojili močan mednaroden turnir v slovenski prestolnici, na katerem so nastopili velikani evropske košarke, kot so grški Panathinaikos, izraelski Maccabi iz Tel Aviva in turški Fenerbahče Ülker, v sezonski krstni tekmi v ligi NLB pa so doživeli kar prepričljiv poraz v Podgorici.

Izbranci ljubljanskega stratega Aleksandra Džikića so imeli le v prvi četrtini rezultatsko prednost, nazadnje so vodili v 10. minuti s 15:13, v preostalem času pa so vodili domači košarkarji. Do polčasa se je v dvorani Morača odvijal povsem enakovreden boj, v drugem polčasu pa je bila Budučnost absolutni gospodar na igrišču. V 22. minuti je zaostanek ljubljanske zasedbe znašal devet točk (35:44). V 29. minuti so zmaji znižali na 53:55, zadnjih deset minut pa so odigrali zelo nezbrano, tako da so jim gostitelji v 37. minuti ušli na neulovljivo prednost 15 točk (75:60).

Union Olimpija se bo v naslednjem krogu na domačem igrišču pomerila z beograjsko zasedbo FMP, tekma pa se bo v dvorani Tivoli v torek, 7. oktobra, začela ob 20. uri.