26. 1. 2008,
20.53

Sobota, 26. 1. 2008, 20.53

Najslabše moštvo lige do četrte zmage

Košarkarji domžalskega Heliosa so v 19. krogu lige NLB premagali Zagreb z 78:71 (22:20, 39:35, 55:57).

Najslabše moštvo lige je proti Zagrebu le prišlo do svoje četrte zmage v sezoni. Največji delež k uspehu je prinesel Jack Paul Ingram, ki je vknjižil 20 točk, dve manj je tekmecem nasul Robert Troha. Zagrebčani so bili dolgo časa v igri tudi za zmago, a v odločilnih trenutkih so se jim zatresle roke, tako da imajo zdaj 13 porazov.

Tekma v Domžalah se je začela precej izenačeno, šele sredi druge četrtine je gostiteljem uspelo ustvariti prvo oprijemljivejšo prednost. Po košu Žige Zagorca je v 15. minuti na semaforju pisalo 32:22. A Zagrebčani se niso pustili zmesti in so še pred polčasom prišli na vsega pet točk zaostanka.

Tudi po glavnem odmoru so domačini večino časa vodili, toda gostje so večkrat zapretili, med drugim so po košu Maria Dundovića v 23. minuti prišli le na točko zaostanka (46:47), tri minute pozneje pa so tudi povedli (54:52). Z dvema točkama prednosti so košarkarji iz hrvaške prestolnice tudi začeli zadnjo četrtino. A se je tehtnica po koših Ingrama kmalu spet nagnila na domžalsko stran. Ko je Jure Močnik v 39. minuti zadel za 78:69, je bilo zagrebških upov konec.

Helios bo prihodnjo soboto gostoval pri ekipi FMP, Zagreb pa bo gostil Zadar.