30. 11. 2008,
13.53

Nedelja, 30. 11. 2008, 13.53

Ljubljančani premočni za Domžalčane

Košarkarji Uniona Olimpije so v 10. krogu lige NLB premagali Helios s 77:68 (15:21, 34:32, 56:49).

Potem ko so v četrtek prekinili niz štirih porazov v evroligi, so košarkarji Uniona Olimpije danes končali še niz štirih neuspehov v ligi NLB, ki se je začel v začetku novembra. Ljubljančani so tako zabeležili četrti par točk, Helios pa je po drugem zaporednem porazu, že četrtem skupno na domačem parketu, zdrsnil na izkupiček 2-8.

Čeprav so gostje nastopili brez Vlatka Ilievskega, ki še vedno čuti bolečine ob udarcu, ki ga je prejel pred časom, so zlahka upravičili vlogo favorita. V prvi četrtini in polovici druge so bili Domžalčani še v ospredju (26:18), z vstopom mladega Sarajlije in Zupana pa se je igra Uniona Olimpije razživela in posledično odrazila na izidu na semaforju. Ljubljančani so že pred odmorom prevzeli vodstvo, ki ga do konca srečanja niso več izpustili iz rok. Helios je nazadnje zagrozil v 33. minuti, ko se je približal na vsega tri točke zaostanka (57:60), toda dve trojki Ožbolta in Sarajlije sta stvari postavili na svoje mesto (60:72).

V naslednjem krogu bodo igralci Heliosa gostovali v Novem Sadu pri Vojvodini, državne prvake pa v Tivoliju čaka preizkušnja proti drugouvrščenemu Hemofarmu.