26. 1. 2008,
9.04

Sobota, 26. 1. 2008, 9.04

L.A. Lakers klonili v Dallasu

V severnoameriški košarkarski ligi je Dallas v domači dvorani premagal Los Angeles Lakers, Saša Vujačić pa je dosegel šest točk. Nastopila sta še Rašo Nesterović in Beno Udrih.

Detroit Pistons, ki je na prvem mestu centralne skupine, je brez Primoža Brezca v derbiju vzhodnega dela lige premagal Orlando Magic, vodilno ekipo jugovzhodne skupine, s 101:93. Denver Nuggets je ugnal New Jersey Nets s 100:85, Boštjan Nachbar pa za New Jersey ni igral. Košarkarji Toronto Raptors so doma premagali Milwaukee Bucks s 106:75, Rašo Nesterović pa je v 22 minutah dosegel tri točke, šest skokov in dve podaji za gostitelje. Dallas Mavericks je doma premagal Los Angeles Lakers s 112:105, Saša Vujačić pa je v 25 minutah zbral šest točk, štiri skoke in dve podaji poražence. Utah Jazz je porazil Sacramento Kings s 127:113, peti slovenski košarkar v najmočnejši košarkarski ligi na svetu, Beno Udrih, pa je v 17 minutah dosegel sedem točk in podajo za Sacramento.

Ekipa New Orleans Hornets, ki je na prvem mestu jugozahodne skupine, je premagala Los Angeles Clippers s 111:92, ekipa Cleveland Cavaliers pa je doma tesno izgubila s prvouvrščenim moštvom jugozahodne skupine Phoenix Suns s 108:110. Phoenix je skupaj z Detroitom tudi na drugem mestu lige. Preostali izidi: Washington Wizards - Memphis Grizzlies 104:93, New York Knicks - Philadelphia 76ers 89:81, Chicago Bulls - Charlotte Bobcats 77:90, Portland Trail Blazers - Houston Rockets 79:89 in Seattle SuperSonics - Atlanta Hawks 90:99.

Garnett zmagal proti nekdanjemu klubu

Shawn Marion je v Clevelandu dosegel svoj edini koš 1,1 sekunde pred koncem in odločil dvoboj, v katerem so Sunsi zadeli kar 17 trojk. Podobno izenačeno je bilo tudi v Bostonu, kjer je zadnji koš zadel Kendrick Perkins 16,6 sekunde pred zaključkom, Kevin Garnett pa je pobral žogo izpred nosa Sebastiana Telfairja ter preprečil, da bi njegovi nekdanji soigralci prišli do presenetljive zmage. Richard Hamilton je zmogel 32 točk za Detroit, ki je že v prvem polčasu dosegel 68 točk. New Orleans je na krilih Predraga Stojakovića, ki je zadel šest trojk in 26 točk, ter Josha Howarda (26 točk), preprečil Jezernikom, da bi dosegli sedmo zaporedno zmago, čeprav je Kobe Bryant zadel zadnjih 10 točk na tekmi, skupaj 40, ob tem pa je imel še 17:21 proste mete.

Houston je končal niz dvanajstih zmag Portlanda na domačem parketu, za kar imajo največ "zaslug" gostitelji sami, saj so zadeli najmanj točk v tretji četrtini (12), v drugem polčasu (29) in imeli najslabši odstotek metov (35,7 odstotka) v sezoni. Carlos Boozer je zadel svojih prvih 13 metov (33 točk) ob 10 skokih, Andrej Kirilenko je dodal 25 točk in šest podaj, Deron Williams pa 16 točk in 14 podaj za zmago Utaha. Denver je z Allenom Iversnom (30 točk) prizadejal osmi zaporedni poraz Netsov. V Torontu pa so gostitelji, za katere je Chris Bosh zbral 32 točk, z delnim izidom 19:0 v tretji četrtini strli odpor gostov.

Liga NBA, 25. januar

Dallas Mavericks : Los Angeles Lakers 112:105 Howard in Nowitzki po 26 ter 10 sk., Harris 18; Bryant 40 in 10 sk., Vujačić 25 minut, 6 točk, 4 sk. in 2 podaji

Utah Jazz : Sacramento Kings 127:113 Boozer 33 in 10 sk., Kirilenko 25; Martin 32 in 7 sk., Miller 16, Udrih 17 minut, 7 točk in podaja

Toronto Raptors : Milwaukee Bucks 106:75 Bosh 32 in 7 sk., Delfino 18, Nesterović 22 minut, 3 točke, 6 sk in 2 podaji; Redd in Villanueva (7 sk.) po 12

Detroit Pistons : Orlando Magic 101:93 Hamilton 32, po 8 sk. in podaj, Billups 21 in 6 podaj, Brezec ni igral; Turkoglu 23, Howard 22 in 14 sk.

Denver Nuggets : New Jersey Nets 100:85 Iverson 30, Kleiza 23 in 11 sk.; Jefferson 19, Kidd (11 sk. in 10 podaj), Carter, Boone in Wright po 13, Nachbar ni igral

Cleveland Cavaliers : Phoenix Suns 108:110 James 36 in 7 sk., Hughes 25 in 8 sk.; Bell 27, Nash 26 in 9 podaj

Boston Celtics : Minnesota Timberwolves 87:86 Perkins 21, Pierce 19, 9 sk. in 8 podaj; Telfair 18, Jefferson 15

Washington Wizards : Memphis Grizzlies 104:93 Jamison 24 in 12 sk., Butler 19, po 7 sk. in podaj; Miller 21 in 9 sk., Navarro in Gay po 14

New York Knicks : Philadelphia 76ers 89:81 Crawford 18, Randolph 16 in 15 sk.; Iguodala 24, Green 13

New Orleans Hornets : Los Angeles Clippers 111:92 Stojaković 26, Pargo 14; Maggette 24, Mobley 20

Chicago Bulls : Charlotte Bobcats 77:90 Nocioni 25, Hinrich 14 in 8 podaj; Okafor in Wallace po 21, Carroll 12

Portland Trail Blazers : Houston Rockets 79:89 Roy 23, Aldridge 14; McGrady 15, Landry 12 in 8 sk.

Seattle SuperSonics : Atlanta Hawks 90:99 Wilcox 18 in 7 sk., Durant 17; Williams 33 i n 7 sk., Smith 14