7. 10. 2008,
22.16

Torek, 7. 10. 2008, 22.16

Helios poražen še drugič

Košarkarji Partizana so v drugem krogu lige NLB v Beogradu premagali Helios Domžale z 81:65 (20:12, 42:25, 60:46).

Partizan, branilec naslova, je v prvem krogu "le" s 74:67 premagal povratnike v ligo NLB, novomeško Krko. Tudi začetek tekme z Domžalčani ni obetal, da bi lahko Partizan na tekmi z drugim slovenskim predstavnikom slavil bolj prepričljivo. Dva krizna trenutka Heliosa, na začetku tekme in ob koncu druge četrtine, pa sta bila dovolj, da je Partizan dosegel zanesljivo zmago.

Helios je v prvi minuti po trojki Alvina Snowa povedel (3:2), po točkah Vjekoslava Petroviča in Domna Žeraka pa v začetku tretje minute s 7:4. Tedaj se je strelski niz slovenskih predstavnikov ustavil in gostitelji so sredi uvodne četrtine povedli s 16:7. Pred začetkom druge četrtine je bilo 20:12 za Partizan, ki pa je imel po košu Petroviča le še pet točk prednosti (22:17).

Aleksej Laškevič je z dvema prostima metoma znižal razliko na tri točke (23:26). V naslednjih treh minutah pa so gostitelji z delnim izidom 13:0 povedli z 39:23. Drugi polčas je Partizan začel s 17 točkami prednosti (42:25), ki je v nadaljevanju še narasla. Z dvema trojkama Petroviča in polaganjem Zagorca je Helios z delnim izidom 8:0 v zaključku tega dela znižal na 46:60, s tem izidom pa se je tudi končala tretja četrtina. V zadnjih desetih minutah igralcem Heliosa ni uspelo, da bi znižali zaostanek na enomestno številko. Še najbližje tekmecu so bili po trojki Zagorca v 33. minuti (65:53).

Helios bo v soboto, 11. oktobra, v dvorani Komunalnega centra gostil Krko.