7 let, 12 mesecev

Goran Dragić Goran Dragić NBA Phoenix Suns

Torek, 3. 12. 2013, 22.13

Goran Dragić nekdanjemu klubu natresel 19 točk

Slovenski košarkarski reprezentant Goran Dragić je v severnoameriški ligi NBA s svojo ekipo Phoenix Suns gostoval v Teksasu in visoko premagal Houston Rockets s 97:88.

Junak večera je bil Eric Bledsoe z 20 točkami in sedmimi podajami, Goran Dragić je v 41 minutah na parketu k zmagi prispeval 19 točk (met iz igre 6-11), P.J. Tucker pa 18 in šest skokov.

Phoenix Suns so tako po dveh zaporednih porazih le našli formulo za uspeh in zanesljivo ugnali ta čas drugo ekipo jugozahodne skupine. Channing Frye je k zmagi sonc dodal 14 točk in šest skokov.

"Skozi vso sezono imamo tekme, na katerih smo v zadnji četrtini v vodstvu. Nekaj takšnih prednosti zapravimo, saj imamo zelo mlado ekipo, ki ji še manjkajo izkušnje. Takrat si prizadevaš za napredek, da bi se igralci nekaj naučili iz takšnih tekem. Danes smo bili spet v podobnem položaju, a moji fantje tokrat niso zbezljali po parketu, temveč so ohranili mirno kri in tekmo varno pripeljali do konca," je bil po tekmi zadovoljen trener Phoenixa Jeff Hornacek.

Dwight Howard je za Houston, ki je izgubil še drugo tekmo zapored, dosegel 15 točk in 18 skokov, Aaron Brooks 17 točk in šest podaj, Omri Casspi pa 14 točk in sedem podaj.