Thermometer Blue 0

Saša Vujačić Miami Heat Goran Dragić Goran Dragić

Torek, 2. 2. 2016, 16.29

Goran Dragić najboljši pri Miamiju, Vujačić dobil komolec v brado (video)

Zmaga Miamija in poraz New Yorka je slovenska bilanca v košarkarski ligi NBA. Goran Dragić je bil zelo blizu trikratnim dvojnim številkam.

Moštvo severnoameriške košarkarske lige NBA Miami Heat je v noči na soboto v gosteh premagalo Charlotte Hornets z 98:95. Zaigrala sta tudi oba Slovenca. Goran Dragić je v 32 minutah dosegel 12 točk, osem ujetih žog in devet podaj, Beno Udrih je v 15 minutah prispeval štiri točke ter po dve podaji in dva skoka.

"Če je žoga v višini mojih komolcev, bom naredil vse in jo skušal ujeti. V zadnjih treh minutah nas je skrbelo, kaj bo, a fantom sem rekel, samo mečite za tri, jaz bom že lovil odbite žoge," je po tekmi dejal Whiteside. Za Charlotte je Marvin Williams dosegel 27 točk, Nicolas Batum jih je dodal 21, Kemba Walker pa 20.

"Težko je ne opaziti, česa je Charlotte sposoben na svojem igrišču. Vsaka ekipa z vrha lestvice vzhoda, ki pride sem, po navadi parket zapusti s porazom, višjim od desetih točk. Zato smo si predvsem želeli zmagati tukaj in fantom je to odlično uspelo," pa je svoje varovance po tekmi pohvalil trener Miamija Erik Spoelstra.

Vujačićevih deset točk in še nekaj

Dejaven je bil tudi Saša Vujačić s svojo ekipo New York Knicks in v domačem Madison Square Gardnu izgubil s 85:91 proti Memphis Grizzlies. V 16 minutah je Mariborčan zbral deset točk, štiri skoke in podajo. Priča pa je bil tudi izključitvi Maria Chalmersa, ki je nekdanjega slovenskega reprezentanta po besednem dvoboju s komolcem sunil v predel vratu in brade.