8.36

8 let, 5 mesecev

Petek, 10. 10. 2008, 8.36

Dragičev prvenec

Goran Dragič je bil tudi v drugi pripravljalni tekmi severnoameriškega poklicnega moštva Phoenix Suns deležen zajetne minutaže, za nameček pa se je tokrat veselil še prve zmage.

Phoenix je na gostovanju v olimpijskem Salt Lake Cityju z rezultatom 96:89 ugnal domači Utah Jazz in tako v drugi tekmi zabeležil prvo zmago v predsezoni. Zanjo sta najbolj zaslužna "rezervista" Alando Tucker (21 točk) in Matt Barnes (19 in 13 skokov), do zajetnega odmerka minut pa je znova prišel tudi Goran Dragič. Ljubljanski novinec v Arizoni je na parketu prebil dobrih 20 minut in pol ter v tem času dosegel 5 točk (za 2 točki 1:2, za 3 točke 1:2). V tem času so mu v statistiko vpisali še po tri skoke in asistence ter eno pridobljeno žogo.

Novo pripravljalno tekmo so odigrali tudi košarkarji LA Lakers, ki so v mestnem obračunu izgubili z LA Clippers (80:107), vendar Saša Vujačič zaradi poškodovanega gležnja ni stopil na parket.