NBA Goran Dragić Goran Dragić Miami Heat

Sreda, 4. 5. 2016, 6.14

Nova eksplozija v režiji Gorana Dragića (video)

1

Košarkarji Miami Heat so na najlepši mogoči način začeli drugi krog končnice lige NBA. Na gostovanju so po podaljšku namreč premagali Toronto Raptors in jim tako odvzeli prednost domačega terena. Na parketu je blestel Slovenec Goran Dragić. Prvaki brez Stephena Curryja do druge zmage.

Prva tekma drugega kroga končnice v vzhodni konferenci in že prava drama med košarkarji Miamija in Toronta. Gostitelji so bili zadnji, v zadnjo četrtino pa so krenili z desetimi točkami zaostanka, potem ko je Goran Dragić zadel 23. točko za 75:65. Slovenski košarkar je pomembno vlogo odigral tudi ob koncu rednega dela, potem ko je 40,9 sekunde pred koncem zadel trojko za 86:81.

S tem točkovnim izkupičkom (26) je izenačil rekord v končnici lige NBA, potem ko je pred šestimi leti v dresu Phoenix Suns proti San Antonio Spurs dosegel prav toliko točk.

A tekme takrat še ni bilo konec, saj se je prava drama šele začela. Joe Johnson je 28 sekund pred koncem povišal naskok na +6 (87:81), kakršna je bila prednost tudi 19,2 sekunde pred iztekom rednega časa (89:83). Nato je Terrence Ross s štirimi točkami zapored štiri sekunde do konca znižal na 87:89. Na drugi strani je center Miamija Hassan Whiteside zadel enega od dveh prostih metov za 90:87, nato pa je sledila nora trojka Kyla Lowryja s sredine igrišča, s katero je izsilil podaljšek. To je bila šele njegova sedma točka na tekmi.

Nora trojka Lowryja za podaljšek

V dodatnih petih minutah igre je repertoar znanja in izkušenj na pladenj postavil Dwyane Wade in s sedmimi točkami v tem delu igre – skupno 24 – pomagal Miamiju, da je dosegel pomembno zmago. S to so košarkarji Miamija Torontu odvzeli prednost domačega terena.

Kako je Dragić dosegel 26 točk

Dragić je tokrat na parketu prebil 41 minut, ob metu 10/20 iz igre (trojke 3/4) in tremi zadetimi prostimi meti dosegel 26 točk, v statistiko pa vpisal še šest skokov, dve podaji, tri izgubljene žoge in dve osebni napaki.

Prihodnjo tekmo bosta ekipi prav tako igrali v Torontu (v noči na petek), serija pa se bo nato selila v Miami.

Zato pa so prednost domačega terena dobro izkoristili aktualni prvaki iz Golden Stata, ki so morali tudi tokrat igrati brez poškodovanega prvega zvezdnika Stephena Curryja. Ob njegovi odsotnosti je bil s 27 točkami najboljši strelec Klay Thompson, ki je imel sicer slab met iz igre (7/20, od tega 5/14 trojke). Raznovrsten pa je bil Draymond Green, ki je 17 točkam dodal še 14 skokov, 7 podaj in štiri blokade.

Ključna je bila zadnja četrtina, ki so jo domačini dobili s kar 34:12. Serija se po dveh zmagah Golden State Warriors seli v Portland, pri katerem sta bila strelsko najbolj učinkovita Damian Lillard s 25 in C. J. McCollum z 22 točkami.